Randpere: linnapeaks saades teen Gustav Adolfi Gümnaasiumi võimlahoone korda

Uudis
|
|
11.09.2013

Reformierakonna Tallinna linnapeakandidaat Valdo Randpere lubab, et linnapeaks saades võtab ta prioriteediks Gustav Adolfi Gümnaasiumi (GAG) võimlahoone tervikliku renoveerimise. Randpere kohtus sel nädalal GAG-i direktor Hendrik Aguriga, et tutvuda põhjalikult kooli võimlahoone olukorraga ning arutada selle kordategemise võimalusi.

„Minu arvates on see piinlik, millisesse olukorda on lastud langeda sellisel kultuuri- ja haridusväärtusega hoonel. Tegemist on hoonega, mida pole remonditud juba viimased 40 aastat ja probleem ei ole mitte ainult esteetiline, vaid kohati suisa ohtlik. Mädanenud põrandad ja pragunenud seinad ei näe eriti turvalised välja,“ ütles Reformierakonna Tallinna linnapeakandidaat Valdo Randpere.

„Ei saa tõsiselt rääkida sellest, et me väärtustame noorte sporti või noori üldse, kui preagune linnavalitsus suudab aastate kaupa ainult katteta lubadusi jagada. Linnapeaks saades saab GAG-i võimlahoone terviklik renoveerimine olema üks minu esmaseid ettevõtmisi,“ kinnitas Randpere.

GAG-i direktor Hendrik Aguri sõnul on olukord kooli võimlamajaga, milles asub ka neljandik klassiruumidest, jätkusuutmatu ja ei näita Tallinna linna kui koolipidaja hoolimist oma õpilastest, koolitöötajatest ja Eesti vanimast, 382 aastat järjepidevalt tegutsenud gümnaasiumist.

„Oleme korduvalt pöördunud Tallinna Linnavalitsuse ja Tallinna Haridusameti poole palvega eraldada täiendavaid vahendeid investeeringuteks, et renoveerida GAG-i 2012. aastal 100-aastaseks saanud ajalooline võimlahoone. Usun, et Valdo Randpere oma meeskonnaga on suuteline selle olulise küsimuse ette võtma ja aitama kooli võimlahoone lõpuks korda teha. Tänase linnavalitsuse käest oleme aastate jooksul saanud vaid hulgaliselt lubadusi, mis ongi pelgalt lubadusteks jäänud,“ rääkis Agur peale kohtumist Reformierakonna Tallinna linnapeakandidaadiga.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt