Raidma: seadustame põhimõttelised uuendused riigikaitses

Uudis
|
11.04.2011

Täna XII Riigikogu riigikaitsekomisjoni esimeheks valitud Mati Raidma sõnul seisab ees tõsine töö riigikaitse põhialuseid kindlustavate seaduste uuendamisel.

”Ainuüksi Põhiseaduse riigikaitselised muudatused, mis on Riigikogu päevakorras juba sel nädalal, tingivad ligi 15 erineva seaduse muutmist,” lisas Raidma.

Raidma sõnul on kindlaks sooviks eelseisva nelja aasta jooksul paika saada riigikaitse uuenev seadusraamistik. ”Koalitsioonileppest tulenevalt lähevad kaasajastamisele neli olulist riigikaitselist seadust – kaitseliidu, kaitseväeteenistuse ning rahu- ja sõjaaja riigikaitse seadused,” lausus Raidma. ”Uutest väljakutsetest ootab ees uue kaitseväe veteranidepoliitika väljatöötamine”.

Riigikogu riigikaitsekomisjoni esimesel istungil toimus esimehe valimine ning tutvuti komisjoni tööpõhimõtete- ja tegevuskavaga järgmiseks neljaks aastaks.

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt