Maruste: põhiseaduse muutmine parandab tsiviilkontrolli riigikaitses

Uudis
|
13.04.2011

Täna Riigikogus Eesti Vabariigi põhiseaduse muutmise seaduse eelnõu vastuvõtmise eel kõnelnud põhiseaduskomisjoni esimees Rait Maruste toonitas oma sõnavõtus, et tänu muudatusele saab Parlamendil olema võimalus riigikaitse korralduses paremini kaasa rääkida.

Rait Maruste sõnul on tänane Eesti Vabariik selgelt parlamentaarne, koos sellest tuleneva poliitilise ja riigiõigusliku loogika ja põhimõtetega. ”Nende põhimõtete üheks osaks on selge võimude lahusus, militaarsektori allumine tsiviilkontrollile ning alluvuse ja käsuliinide selgus,” lausus Maruste.

”Sõjaväge korraldab ja kannab selle eest poliitilist vastutust valitsus ning kaitseminister. Nii on põhijoones asjad korraldatud NATO liikmesriikides ning nii saab see olema ka meil,” ütles põhiseaduskomisjoni esimees.

Maruste sõnul järgneb põhiseadusemuudatuse jõustumisele pakett asjakohaseid riigikaitse alaseid eelnõusid, mis detailiseerivad ja uuendavad riigikaitse korraldust lähtuvalt meie ees olevatest põhiseaduse parandustest.

 

 

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt