Raidma: Eesti inimeste kaitsetahe on tugev

Uudis
|
14.05.2012

Lääne-Virumaal Kaitseväe kevadist suurõppust Kevadtorm külastanud Riigikogu riigikaitsekomisjoni esimees Mati Raidma (Reformierakond) ütles, et nähtu kinnitas fakti: Eestis on hoolimine oma riigist, mis väljendub ka kaitsetahtes, tugev.

„Oleme kahekümne aastaga üles ehitanud ilusa oma riigi. Täna oleme valmis saavutatud hoidma ja selle hoidmise nimel panustama. Majanduskriisi kiuste suutsime täita NATOle ja eelkõige iseendile antud lubaduse jõuda kaitsekulutustega kahele protsendile sisemajanduse koguproduktist. Alles eelmisel nädalal tunnustas meie pingutust näiteks USA hiljutine suursaadik NATO juures Kurt Volker.

Esmane iseseisev kaitsevõime on meie kaitsekontseptsiooni üks alustaladest. Kevadtormil nägin sadu hea väljaõppega noori mehi ja naisi, kes on valmis vajadusel meie riigi eest väga konkreetse tegevusega seisma,“ rääkis Raidma.

Mati Raidma märkis, et kaitsetahet ja soovi panustada oma riiki saab rahuajal väljaspool tegevteenistust arendada ja rakendada ka vabatahtlikus tegevuses, olgu selleks Kaitseliit või vabatahtlikud päästekomandod. „Kutsun üles kõiki Eesti inimesi siin kaasa lööma,“ lausus ta.

Kaitseväe suurõppus Kevadtorm toimub sellel aastal Lääne- ja Ida-Virumaal ning sellel osaleb üle nelja tuhande tegevväelase, ajateenija, kaitseliitlase, reservväelase ja ametniku.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt