Maret Maripuu: paljud ravimid muutuvad soodsamaks

Uudis
|
10.05.2012

Sotsiaalkomisjonist saadeti täna esimesele lugemisele sotsiaalministeeriumi poolt ette valmistatud ravikindlustusseaduse eelnõu, millega muutuvad odavamaks 50%-lise soodusmääraga ravimid.

„Eelnõu eesmärgiks on parandada ravimite rahalist kättesaadavust patsientidele ja vähendada administratiivseid piiranguid, kaotades ravimihüvitise maksimaalmäära (12,79 eurot retsepti kohta) 50%-lise soodusmääraga ravimite puhul, ’’ ütles sotsiaalkomisjoni liige Maret Maripuu.

Maripuu sõnul odavnevad ravimid selliste patsientide jaoks, kes mingil põhjusel ei saa kasutada odavamat analoogse toimega ravimit või ei mahu kitsendatud patsientide sihtrühma piiresse, kelle jaoks on ravimil kõrgem hind. Samuti odavnevad mõned sellised ravimid, millel ei olegi suuremat soodusmäära kui 50%.

„Maksimaalmäära kaotamise oluline lisaväärtus seisneb selles, et kui ravimi soodustus ei ole enam seotud retseptide arvuga, kirjutatakse ühele retseptile korraga rohkem ravimit välja, millega väheneb retseptide väljakirjutamiseks ja ostmiseks kuluv aeg,’’ rääkis parlamendisaadik.

Eelnõuga tõhustatakse ka perearstisüsteemi toimimist. Otsepöördumiste vähendamine krooniliste haiguste korral suurendab perearstide keskset rolli ning vähendab eriarstide koormust.

Kuna soodusravimite loetelu ja piirhindade muudatused jõustuvad regulaarselt kvartali sammuga, on infosüsteemide muutmise ja teavitustöö planeerimise huvides otstarbekas käesolev seadus jõustada 1. oktoobrist 2012.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt