Rahvastikuministri ringsõit Harjumaal

Uudis
|
|
20.09.2006

Rahvastikuminister Paul-Erik Rummo oma ringsõidul Harjumaal külastas lastekodusid, lasteaedu terviserada ja kooli staadioni.

Hommik 19. septembril algas visiidiga Järveotsa lasteaeda, kus toimus lasteraamatu esitlemine. Raamat oli kirjutatud lasteaia töötajate, nii öelda praktikute poolt ja Rahvastikuministri Büroo oli selle valmimisele oma õla alla pannud. Edasi külastati Vääna Laste-ja Noortekodu. Teemadeks oli hoolduspered, lastekodudest elluastujatele tugiisikute määramisest omavalitsuste poolt ja omavalitsuse, kui eestkostja rollist noorele elluastujale. Haiba lastekodus räägiti kasuperedest ja organisatsiooni loomisest, mille tegevus toetaks kasuperede tegevust. Räägiti ka emapalgast ja emapalga saamise aja pikendamisest. Selle ringsõidu viimaseks sihtpunktiks oli Saue linn. Peale lühikest vestlust Saue linnavalitsuses külastati koos ajakirjanikega Saue lasteaeda. Saue lasteaed renoveeriti eelmisel aastal ja tööde maksumus oli 13 miljonit eesti krooni. Praegu on Saue linna lasteaed Eestimaa suuremaid lasteaedu 320 lapsega. Vaatamata sellele on kerkinud ülesse lasteaia kohtade probleem. Rääkides lastehoiu teenusest, leiti –  kiiresti on vaja sotsiaalhoolekande seadusse viia sisse parandus, et oleks võimalik taotleda litsentsi lastehoiu teenuse osutamiseks. Külastati ka esimese etapi raames varsti valmivat Saue linna terviserada ja Saue kooli staadioni.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt