Rahumägi: Kreenholmi ja linnavalitsuse konflikt vajab dialoogi

Uudis
|
30.03.2007

Reede hommikul kohtusid Riigikogu liikmed Jaanus Rahumägi ja Igor Gräzin ettevõtte Kreenholm juhtidega, et leida väljapääs olukorrast, kus oma töökoha võib kaotada 3000 inimest.

„Eraettevõtlus on omanike huvi, aga narvalaste sotsiaalne kindlustatus on kohaliku linnavalitsuse huvi. Täna on Kreenholmi juhtkond valmis lahendusteks ja dialoogiks Narva linnavalitsusega. Paraku tundub soov lahendus leida olevat ühepoolne,” lausus Ida-Virumaalt Riigikokku valitud Jaanus Rahumägi.

Rahumäe sõnul võib musta stsenaariumi järgi piirkonnas kaotada töö 3000 inimest, mis oleks sotsiaalne probleem kogu riigile. „Euroopalik käitumiskultuur eeldab tekkinud vastuoludele koos lahenduse otsimist, paraku ründab Narva linnavalitsus piirkonna suurimat tööandjat meedia vahendusel ning esitab ainult ultimaatumeid,” lasus Rahumägi.

Jaanus Rahumäe sõnul peab linnavalitsusel olema huvi säilitada need tuhanded töökohad. „Loomulikult ei mõju ühelegi ettevõttele hästi jutud, justkui ollakse teel pankroti poole. Ma kutsun ülesse Narva linnavalitsust konstruktiivsele dialoogile narvalaste nimel, kes kardavad oma töökohtade pärast. Linnavalitsus peaks õppima, et pressi vahendusel süüdistamine ei vii lahendusele lähemale.”

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt