Rahumägi: Euroopa IT-keskus on ka julgeolekuküsimus

Uudis
|
11.02.2010

Riigikogu julgeolekuasutuste järelevalve erikomisjoni esimehe Jaanus Rahumägi sõnul on Euroopa liidu IT-keskuse loomine Eestisse oluline ja jõukohane ülesanne, kuid Eesti valituks osutudes tuleb arvestada väljastpoolt Euroopa Liitu kasvava ebaterve huviga sellise keskuse vastu.

Rahumägi hinnangul tuleb taolise keskuse julgeoleku tagamiseks Eesti riigil panustada muude investeeringute kõrval oluliselt ka selle turvalisusesse.

“Arvestades ebasõbralike eriteenistuste kasvava huviga IT- ja teadusvaldkonnaga seonduva vastu Eestis ja Euroopa liidus tervikuna on Euroopa liidu IT-keskus kindlasti eriteenistuste kõrgendatud huviobjekt. Uute väljakutsetega hakkama saamiseks tuleb paratamatult suurendada ka eriteenistuste eelarveid,” ütles Rahumägi.

Eesti kandideerib koos Prantsusmaaga Euroopa IT-agentuuri asukohamaaks. IT-agentuuri siia rajamine annaks Eestile parema ligipääsu Euroopa Liidu IT-poliitikale, valdkonna otsustajatele ja tippspetsialistidele.

Samuti tekitab järjekordse rahvusvahelise IT-valdkonna organisatsiooni peakorteri loomine Eestisse (lisaks NATO küberkaitsekeskusele) positiivse mainekuvandi rahvusvahelistele organisatsioonidele, mis näitab Eestit usaldusväärse riigina, kuhu võib tuua oma IT-lahenduste arenduse ja halduse.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt