Reformierakond: uued töökohad saavad tekkida üksnes ettevõtetes

Uudis
|
16.02.2010

Riigikogu rahanduskomisjoni esimehe Taavi Rõivase sõnul saavad täna Eestile väga vajalikud ja lisandväärtust loovad päris töökohad tekkida üksnes ettevõtetes, mitte plaanikomitee karvase käe mõjul.

”Uued töökohad peavad looma rohkem lisandväärtust ja oleksid seega ka kõrgemapalgalisemad. Ühiskond vajab töö tegemist, mitte tööl käimist,” lausus Rõivas. ”Kui bussijuht koondatakse ning asemele võetakse kaks reisisaatjat, siis ühiskond sellest mitte ei võida, vaid pigem kaotab.”

Rõivase sõnul on väga oluline tõsta Eesti riigi usaldusväärsust. ”Pole kahtlustki, et Eesti kiire ja otsustav reageerimine kriisile eelarvepoliitika kontrolli all hoidmise ning samas investeeringute suurendamise näol äratas positiivset tähelepanu kõikjal maailmas. Võtmeküsimus on selles, millisesse riiki uued, majanduskriisi järgsed töökohad luuakse. Reformierakond peab vajalikuks pingutada selle nimel, et Eestil oleks tugevad konkurentsieelised,” lisas Rõivas.

Reformierakond on kindlalt veendunud, et Eesti eelarve peab samm sammult tagasi tasakaalu ja ülejäägi poole liikuma, konkreetse eesmärgina näeb valitsuse juhterakond eelarve tasakaalu aastaks 2013.

Täna kell 10.00 toimub Riigikogus olulise tähtsusega riikliku küsimuse arutelu: “Ettevõtluskeskkonna arendamine tööhõive suurendamiseks.”

 

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt