Põlva linnapeaks Meelis Mälberg ja vallavanemaks Ülo Plakso

Uudis
|
29.06.2009

Reformierakonna Põlva piirkonnaorganisatsioon kinnitas oma neljapäevasel, 25. juuni koosolekul eelseisvateks kohalikeks valimisteks Põlva linnapea kandidaadiks Meelis Mälbergi ja Põlva vallavanema kandidaadiks Ülo Plakso.

Reformierakond on võtnud eesmärgiks  järgneval perioodil teha rohkem koostööd  Põlva linna ja valla vahel, mille loogiline tulemus oleks ühinemine.  „Leian, et Põlva linn ja vald peavad tulevikus ühinema. Põlva haridust, kultuurielu, sporti, sotsiaalvaldkonda ning infrastruktuuri puudutavad otsused tulevad palju loogilisemad  ning kaob senine ebavajalik üksteise ületrumpamine. Hetkel tunnen, et paljud neis valdkondades tehtud otsused on poolikud, lõpevad omavalitsuse piiriga ega arvesta kogu piirkonna vajadusi”, sõnas Mälberg.

Nii täna Otepää vallavanemana töötav Meelis Mälberg  kui ka Orava valda juhtiv Ülo Plakso on põlised põlvamaalased. Mõlemal on kaalukas kogemus omavalitsuste juhtimisel. Meelis Mälberg on   olnud neli aastat Räpina linnapea ning Räpina linna ja valla ühinemise üks initsiaatoreid. Eesti Põllumajandusülikoolis on ta omandanud ettevõtlus- ja ökonoomika alase hariduse  ning  juhtinud  ka  Räpina Paberivabrikut. Reformierakonda kuulub Mälberg 2000. aastast.

Ülo Plakso on on töötanud  kolm  aastat Orava  abivallavanemana  ja  üheksa aastat olnud Põlva valla majandusnõunik. Ta on lõpetanud Eesti Põllumajandusülikooli  põllumajanduse mehhaniseerimise eriala.  Reformierakonda kuulub Plakso 2005. aastast.

Kohalike omavalitsuste volikogude valimised toimuvad 18. oktoobril.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt