Meelis Mälberg: Põlva vajab värskeid ideid

Uudis
|
05.07.2009

Kohalike valimisteni on jäänud napid sada päeva. Usun, et enne 16. oktoobrit kuuleme hulgaliselt uusi ideid, kuidas elu edasi viia. Loodan siiralt kõigi Põlva ja Põlvamaa inimeste aktiivsele kaasa mõtlemisele, sest ainult nii sünnivad parimad ideed ning see annab meile võimaluse oma elu paremaks muuta. Ka valimiskasti juures olles on oma otsust lihtsam teha juhul, kui oled enda jaoks selgeks teinud, millisena just sina oma kodukoha tulevikku näha soovid.

Olen otsustanud sügisel Reformierakonna esinumbrina kandideerida Põlva linnapeaks. Minu käest on küsitud, et miks ma Otepäält ära tulen ning miks just Põlvasse? Põhjendan oma otsust ja alustan natuke kaugemalt.

Mitte keegi Tallinnast ega Brüsselist ei tule meie elu parandama. Seda peame ikka ise tegema. Me kõik teame, et seisev vesi läheb sogaseks. Sama loogika kehtib ka piirkonna arengu kohta. Leian, et Põlva tuleb senisest enam muuta maakonna arengu keskpunktiks. Ja seda saame teha just meie ise, mitte keegi teine.

Tean, et siin saan anda oma panuse. Minu haridus ja senine töökogemus Räpina linnapea, Räpina Paberivabriku juhi ja praegune töö Otepää vallavanemana on andnud mulle teadmised, kogemused ning julguse teha otsuseid ning vastutada nende eest. Olen alati tahtnud otsuste tegemisel kaasa rääkida ning võimalusel tegutseda. Seetõttu olengi otsustanud Põlvamaa patrioodina kandideerida meie maakonnakeskuse Põlva linnapeaks. Lisajulgust olen saanud mind toetavalt meeskonnalt, kuhu kuuluvad väga tegusad ja oma alal tunnustatud inimesed. Ühiselt suudame ühised ideed ellu viia ja sel viisil anda oma panuse kodukoha arengusse.

Tänane Põlva küll areneb ja paraneb ka linna üldine ilme. Samas näeme, et kaugeltki kõik pole ideaalne. Linna juhtimises on tunda mõnusa äraolemise ja oma saavutuste imetlemise märke. Napib värskeid ideid, kuidas linna ja kogu piirkonda edasi arendada. Hädasti on vaja uut hoogu ettevõtlusele ning töökohtade loomiseks. Need on küsimused, millele on vaja üheskoos vastused leida.

Põlva on oma olemuselt roheline linn. Kaunis loodus, maaliline järv ning Intsikurmu moodustavad imelise ansambli. See looduse poolt antud potentsiaal loob eelduse ka meie elu sisult rohelisemaks ja meeldivamaks muutmisel. Siin on veel väga palju ära teha.

Linna juhtimine vajab värsket verd. Oluliseks pean ka tihedamat koostööd Põlva vallaga. Tänased valla- ja linnajuhid ei soovi ega suuda omavahel kokku leppida sisulistes küsimustes. Kõrvalt vaadates näen omavahelist kemplemist ning tahtmatust asju korda teha.

Mul on väga kahju, et Põlva linn ja vald ei ühinenud. Just see oleks kogu Põlva piirkonnale andnud eeldused paremaks arenguks. Ühinemise järel oleks tekkinud üks piirkond, mis omakorda loob võimalused uutele lahendustele. Ning kõik saaksid öelda: „Ma armastan Põlvat!”.

 

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt