Pillak: lasteaia kohatasu tuleb kaotada esimesest lapsest

Uudis
|
Õnne Pillak
|
01.09.2021
Tallinna linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni aseesimehe ja kahe lapse ema Õnne Pillaku sõnul tuleb kohatasu Tallinna lasteaedades kaotada esimesest lapsest. Linnavalitsuse otsus vabastada pered lasteaia kohatasust alates teisest lasteaias käivast lapsest on tema hinnangul vaid osaline lahendus.
 
“40 päeva enne valimisi sünnib ikka imesid. Kui varem on Keskerakond olnud Tallinna linnavolikogus korduvalt lasteaia kohatasu kaotamise vastu, siis nüüd on neile hakanud vaikselt kohale jõudma, et perede jaoks oleks see märgiline samm. On rõõm näha, et meie surve on vilja kandnud ja asjad liiguvad. Siiski jääb arusaamatuks, miks teeb linnavalitsus ainult osa rehkendusest ja kaotab kohatasu alates teisest lapsest. 
 
Lasteaia kohatasu tuleb kaotada esimesest ja igast lapsest. Nii hoiab ühe lasteaias käiva lapsega pere aastas kokku 854 ja kahe lapsega pere 1708 eurot. Vastava ettepaneku koos katteallikatega oleme Reformierakonna fraktsiooniga Tallinna volikogus korduvalt esitanud ja esitame veel,” ütleb Pillak.
 
Pillak toob ka välja, et lasteaia kohatasu kaotamine ei ole soodustus, nagu arvab keskerakondlik linnavalitsus, vaid osa ühtsest haridussüsteemist. “Eestis on kohatasuta põhiharidus, gümnaasiumiharidus ja isegi nominaalajaga kõrgharidus. Niisiis ei ole kuidagi põhjendatud kohatasu küsimine lasteaias ehk alushariduses,” sõnab Pillak.

Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt