Pevkur: tugev Euroopa välispiiride valve on Eesti huvides

Uudis
|
Hanno Pevkur
|
11.12.2015

Siseminister Hanno Pevkuri sõnul on positiivne, et Euroopa Komisjon on välja tulemas ettepanekutega tugevdada Euroopa Liidu välispiiride valvet. Eesti toetab teemaga kiiret edasiliikumist, kuna parem kontroll välispiiridel aitab nii rändevoogusid kontrollida kui võidelda paremini terrorismiga.

„Meie kõigi huvides on teha maksimum, et säiliks Schengeni ruumi inimeste vaba liikumine ja selle tagamiseks on tugev välispiiride kontroll vältimatu. Kui paremaks piirivalveks on vaja Euroopa Liidu riikide ühine panustamine, on ka Eestil mõistlik seda toetada,“ ütles Pevkur.

Siseministri sõnul arutab Vabariigi Valitsus Euroopa komisjoni ettepanekut võimalikult kiiresti ja kujundab Eesti ametliku positsooni. „Minu hinnangul on Euroopa välispiirivalve loomine möödapääsmatu praeguse olukorra ohjamiseks, terrorismiga võitlemiseks ja põgenikevoo tõhusamaks kontrollimiseks.“


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt