Liina Kersna Võrumaal

Uudis
|
15.12.2015

Liina Kersna külastas Võrumaa väikeseid maakoole ning Pokumaad

Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni liige Liina Kersna külastas Meremäe ja Rõuge põhikooli ning Varstu Keskkooli. Lisaks osales Kersna Põlva maavanema kokku kutsutud Pokumaa rahastamise teemalisel koosolekul ning tutvus Võrumaa ettevõttega Linda Nektar AS.

„Võrumaa koolid ei väsi üllatamast,“ ütleb Liina. Näiteks Rõuge põhikooli suuskade toas on lisaks suusavarustusele ka hokivarustus, sest koolimaja kõrval on täismõõtmetega valgustatud hokiväljak. Sportimiseks on Rõuges kõik võimalused: lisaks suusa- ja hokivarustusele, on koolil ka poksivarustus, džudomadratsid, jõusaal, kõik võimalused erinevateks rühmatreeninguteks.

„Meremäe põhikoolis tegutsev digitiiger on hüpanud üle oma varju – väikeses koolis on kolm suurt puutetundlikku tahvlit, õppimiseks ipadid, 3D printer ja loomulikult Lego robootika komplektid,“ räägib Liina oma muljetest. Varstu Keskkool kannab keskkooli nime veel kaks aastat, sest sel õppeaastal enam kümnendat klassi vastu ei võetud. Hetkel õpib koolis pea sada õpilast ning kool plaanib jätkata põhikoolina. „Selleks, et gümnasistid saaksid Võrus koolis käia, peaks kriitiliselt üle vaatama ka transpordiühendused. Praegu sõidab Varstust Võrru poolteist tundi ning bussid käivad vaid mõned korrad päevas,“ ütles Liina.

Detsembrist on Liina Kersna Pokumaa Sihtasutuse nõukogu liige Edgar Valteri pärijate esindajana. Neljapäeval toimus Põlva maavanema eestvedamisel SA Pokumaa teemaline nõupidamine.
Pokumaa Sihtasutus asutati 2000. aastal ning selle riigipoolseks esindajaks on Põlva Maavalitsus. Kohtumisel oli lisaks maavalitsuse esindajatele kohal sihtasutuse nõukogu liikmed, Pokumaaga seotud omavalitsusjuhid ning Edgar Valteri pärandi ja autoriõiguste pärijate esindajad. Peamiselt arutati SA Pokumaa rahastamise teemal ning arutati edasise tegevuskava üle. „Mul on väga hea meel, et riik on otsustanud anda Pokumaale püsitoetuse suurusjärgus 25 tuhat eurot aastas, millega Pokumaa saab katta oma püsikulud,“ ütles Liina, kelle sõnul külastas lõppeval aastal Pokumaad 8000 inimest, mis näitab, et Pokumaa on elujõuline ja vajalik. Laupäeval külastas Liina ka Pokumaa jõuluetendust „Iika nõiaeksam“. „See oli maiselt ehe, naljakas, õpetlik, liigutav ja nõiamaagiat täis ringkäik Pokumaa metsas koos nõiatüdruk Iika ja tema sõpradega,“ ütles Liina, kes käis etendust vaatamas koos poja ja sõpradega.

Lisaks külastas Liina ka Võrumaa Saagu Valgus MTÜ-d, mille väikesed toad on äärest ääreni jõulukingitusi täis. Ära pakitud ja nimesiltidega. „Võrumaa Saagu Valguse väike meeskond on teinu ära hiiglasliku töö. Kokku on nad koos abistajatega täitmas 360 Võrumaa lapse jõulusoovi. Nad on rääkinud kõigi nende laste vanematega, saanud teada laste unistused ning need üheskoos abistajatega täitnud,“ rääkis Liina, kes andis ka omapoolse panuse unistuste täitumiseks.

Antsla vallavalitsuses tänas Liina Antsla sotsiaaltöö peaspetsialist Vilve Lepikut, kes valiti lõppeva aasta parimaks sotsiaaltöötajaks. Tema nõuande kohaselt aitas Riigikogu liige täita ühe Anstla valla paljulapselise pere laste jõuluunistused.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt