Pevkur: Reformierakond toob tagasi ettevõtjasõbraliku majanduskeskkonna

Uudis
|
05.08.2017

Tugevama ja edukama Eesti nimel tuleb kaotada segane astmeline tulumaks ja välismaal elavatel eestlastel peab aitama koju tagasi tulla. Ettevõtjate ja maksumaksjate huvid olgu riigi huvidest eespool, leiab Reformierakonna esimees Hanno Pevkur, kes alustab esmaspäevast üle-Eestilist ringsõitu.

Pevkur meenutas Reformierakonna looja ja auesimehe Siim Kallase 22 aastat tagasi kirjutatud Kodanike riigi manifesti: me ei saa kehtestada niisuguseid liiklusreegleid, mis lubavad sõita vasakul ja paremal teepoolel korraga. “Hästi öeldud. Tuleb tunnistada, et need sõnad on täna aktuaalsemad kui kunagi varem. Reformierakond loodi, sest ühiskond vajas parempoolset jõudu, mis oleks ettevõtjasõbralik, kodaniku vabadusi ja pingutusi väärtustav,” rääkis Pevkur laupäeval Reformierakonna suvepäevadel toimunud juhatuse koosolekul.

“Eesti riik vajab ka praegu, aastal 2017, selget, parempoolset ja võimalikult väheste piirangutega keskkonda, kus ettevõtlikud inimesed saaksid edukalt tegutseda. Samas neid, kes vajavad abi, tuleb meil koos ühiselt toetada,” jätkas Reformierakonna esimees. 

“Veel lihtsamalt öeldes – selleks, et meie kõigi heaolu kasvaks ja me saaksime ühiskonnana jõukamaks, sealhulgas maksta väärikat pensioni ja abivajajatele sotsiaaltoetusi, on meil kõigepealt vaja luua kõik vajalikud tingimused selleks, et ettevõtjatel ja majandusel läheks hästi. Riik saab jagada vaid seda raha, mida ettevõtjad ja maksumaksjad on riigile maksude näol tasunud,” ütles Pevkur.

Pevkuri sõnul on Reformierakonna põhimõte, et inimene on targem kui riik. „Ettevõtjate ja maksumaksjate huvid tuleb seada riigi huvidest ettepoole. Seetõttu kavatseb Reformierakond seista nelja väga olulise põhimõtte eest.“ 

„Esiteks, majandus saab kasvada vaid tingimustes, kus piirangud on viidud miinimumini ning mängureeglid on selged. Toome tagasi lihtsa ning loogilise majanduskeskkonna ja vähendame keelde ning käske,“ sõnas Pevkur.

„Teiseks, iga inimene loeb. Seame eesmärgiks maksumaksjate arvu tõusu. Selleks tuleb aidata välismaal elavatel eestlastel Eestisse tagasi tulla. Samuti tuleb võimaldada sünnijärgsetel eestlastel säilitada Eesti kodakondsus isegi juhul, kui soovitakse võtta mõne teise riigi kodakondsus. Lisaks tuleb vähendada oluliselt piiranguid välistööjõule,“ lausus Reformierakonna esimees.

„Kolmandaks, enesekindlad ja rahulolevad inimesed on riigi vastupanuvõime parim garant. Selleks, et teha lõpp ühiskonna lõhestamisele, paneme kinni kogu keskerakondliku propagandamasina ja võimaldame igal lapsel juba lasteaiast alates õppida eesti keeles,“ lubas Pevkur. 

„Neljandaks, selge ja järjepidev välispoliitika on elementaarne ning hädavajalik eeldus headeks liitlassuheteks NATO ja ELiga. Reformierakonna välispoliitikas ei ole hägusaid alasid ega Eesti jaoks kahepalgelisi ning kahjulikke lepinguid,“ toonitas Pevkur.

Nende ja paljude teiste ideede üle arutamiseks alustab Reformierakonna esimees Hanno Pevkur esmaspäevast üle-Eestilist ringsõitu, et koos kohalike liidritega tutvustada nii Reformierakonna väärtusi kui kuulata inimeste mõtteid Eesti ees seisvate väljakutsete lahendamiseks. 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt