Pevkur: Ratas võtku kooseluseaduse suhtes seisukoht

Uudis
|
Hanno Pevkur
|
03.10.2017

Reformierakonna esimehe Hanno Pevkuri sõnul tuleb EKRE korraldatud valimiseelne palagan kooseluseaduse teemal lõpetada ja kõige kiirem viis selleks on peaministri selge seisukoht antud küsimuses.

“Teame, et valitsus on kooseluseaduse teemal lõhki. Sellises olukorras peab peaminister Ratas ütlema selgelt välja, kas ta toetab kauplemist inimeste õigusega vabadusele või mõistab selle hukka, paludes valitsuserakondadel üksmeelselt EKRE poolt vaid kampaaniaks ajastatud eelnõu maha hääletada,” ütles Pevkur.

Reformierakonna fraktsioon arutab kooseluseaduse menetlusest välja hääletamist oma järgmisel esmaspäeval toimuval koosolekul.

“Eelmise reede Reformierakonna juhatuse istungil aga kinnitasime, et demokraatia peab olema järjepidev ja mõne aasta tagune erakonna juhatuse seisukoht pole ajaga muutunud. 21. sajandil on meie kohus austada ja kaitsta kõikide inimeste põhiõigusi, sealhulgas juba seadusega antud õigusi. Kellelgi ei ole õigust kedagi diskrimineerida soo, rassi, usu või muu tunnuse alusel,” lisas Pevkur.

Pevkuri sõnul oli kooseluseaduse hääletuse planeerimine vahetult enne valimisi EKRE poliittehnoloogiline käik, mis lahenduste leidmisele kuidagi kaasa ei aita.
“Aga veelkord – sellise poliitkombinatoorika lõpetamiseks oleks vajalik kuulda peaministri ühemõttelist seisukohta: kas peaminister toetab kooseluseaduse tühistamist? Peaminister peab mõistma, et ainult talle meeldivatel teemadel sõna võtmine ei aita Eesti ühendamisele kaasa, millest ta nii emotsionaalselt räägib. Vastupidi, jätkuv otsustamatus lõhestab ühiskonda,” sõnas Pevkur.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt