Pevkur: probleem on Eesti riigi, mitte Reformierakonna juhtimises

Uudis
|
08.12.2017

Reformierakonna esimees Hanno Pevkur ütles pärast täna toimunud Reformierakonna juhatuse koosolekut, et suurim praegune probleem on Eesti riigi, mitte Reformierakonna juhtimises.

“Keskerakonna juhtimisel on maksusüsteem keeratud pea peale, eelarve on üle jõu elamisega viidud defitsiiti, pensionisüsteemist kaotatakse inimese enda panus oma tuleviku pensionisse, uusi makse tuleb nagu Vändrast saelaudu jne. See ei ole see Eesti, mida me näha tahaksime. Riik, mis üha enam otsustab inimeste eest, on selgete eesmärkideta ja ettearvamatu, keelab ja tõstab makse, ei ole jätkusuutlik,” ütles Pevkur.

“Reformierakond on ainuke alternatiiv, mis suudab lõpetada Keskerakonna alustatud vanamoelise klannipoliitika. Meie eesmärk on võita järgmised Riigikogu valimised, et tuua tagasi innovatsioonile keskenduv ja tulevikku vaatav valitsus. Haridussüsteemi kaasajastamine, innovatsioonile ja vabale turule rajatud majanduskasv, igaühe personaalsust hindav ja meie enda keele- ning kultuuriruumist lähtuv Eesti on need märksõnad, millele Reformierakond Eesti rahva toetust järgmistel valimistel küsib,” täpsustas Pevkur.

Pevkur lisas, et valitsusvastutuse võtmiseks peab Reformierakond ise olema tugev ja ühtne. “Ütlesin seda eile ja kordan seda täna – mina sisevalimisi ei karda. Ütlen ka, et Eesti huvides ei tohi ühelegi poliitikule olla võim nii armas, et selle külge klammerduda ja julgen väita, et sisemistes tõmbetuultes Reformierakond ei ole Eesti huvides. Eesti huvides on ka see, et suurim opositsioonierakond tegeleks uute visioonide ja ideede pakkumisega Eestile, mitte omavahelise nääklemisega. Selguse saamisega ei saa aga oodata järgmise aasta suveni, vaid minu hinnangul tuleks juhatuse mandaat kas pikendada või teha uued valimised juba järgmise aasta jaanuaris, sest valitav juhatus peab saama vähemalt aasta, et valimisteks atra seada,” lõpetas Pevkur.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt