Pevkur: õiguskantsleri kriitika Tallinna ei huvita

Uudis
|
23.09.2008

Täna Riigikogus 2007. aasta tegevusest ülevaate andnud õiguskantsler Indrek Teder märgib muuhulgas oma aruandes, et Tallinna linn on rikkunud seadust ja hea halduse tava nii koolide remondi teostamisel kui eralasteaedadele pearaha maksmisel.

Riigikogu liikme Hanno Pevkuri sõnul on kummastav, et vaatamata õiguskantsleri märkustele ei ole Tallinna linn midagi ette võtnud koolide renoveerimise seaduspäraseks muutmiseks. „Hämarad tehingud koolide remondi ümber pigem jätkuvad, sest Tallinna linn on korduvalt teatanud veel viie kooli renoveerimisest hämaraid skeeme kasutades. Selle asemel, et suurendada hariduse investeeringuid ja renoveerida koole ise, parseldatakse koolimajad kümneteks aastateks eraettevõtetele, et neile siis igal aastal korralikku kasumit maksta” lisas Pevkur.

Eralasteaedade rahastamist kontrollides märgib õiguskantsler, et Tallinna enda õigusaktide kohaselt finantseeritakse kõigi eralasteaedade pedagoogide palgakulud võrdselt linnale kuuluvate lasteaedade palkadega. Eelarve analüüs aga näitab, et seda Tallinna linn teinud ei ole.

„On arusaamatu, miks Tallinna linn ei käsitle võrdsena kõiki lasteaiaealisi lapsi ja kasutab erinevaid trikke selleks, et mitte maksta nii koduhoiul olevatele lastele kui eralasteaedades käivatele lastele erinevat pearaha. Selline vahetegemine on lubamatu ja Tallinna linn peab viivitamatult muutma oma suhtumist lastesse ja oma telekanali loomise asemel suunama vahendid lasteaedadele,” lisas Pevkur.

Õiguskantsleri ülevaade on kättesaadav aadressil http://www.oiguskantsler.ee/?menuID=17. Koolide ning lasteaedade rahastamine leiab käsitlust lehekülgedel 45-50.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt