Palling: põlevkivienergia aitab säästa keskkonda ja kindlustada Eesti energeetilist sõltumatust

Uudis
|
23.09.2008

Täna läheb Riigikogus esimesele lugemisele ’’Põlevkivi kasutamise riikliku arengukava 2008-2013’’. Vastutava Riigikogu liikme Kalle Pallingu sõnul on põlevkivi arengukava strateegiline lähtedokument põlevkivisektori arendamiseks järgnevaks kaheksaks aastaks.

”Arengukava tähtsamateks eesmärkideks on põlevkivi kaevandamisel ja kasutamisel keskkonnamõju vähendamine. Samuti Eesti varustatus põlevkivienergiaga, et kindlustada Eesti energeetiline sõltumatus. Oluline on rakendada põlevkivi kaevandamisel ja töötlemisel parimat võimalikku tehnoloogiat, kasutades põlevkivi ja sellega kaasnevaid loodusvarasid efektiivselt, sealjuures vähendada miinimumini nii keskkonna kui ka sotsiaalsed mõjusid,” lisab Palling.

Põlevkivi kaevandamisega kaasnevat aherainet on võimalik kasutada teedeehituses, vähendades vajadust uute kaevanduste järele.

”Lõpuks ometi on meil selge plaan ja eesmärgid, mis aitavad oluliselt edendada haridus- ja teadustööd põlevkivi valdkonnas, edendada tootearendust ja optimeerida kaevandamismahtusid säästes olulisel määral meie elukeskkonda”, lausus Palling.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt