Pevkur: õiguskantsler peaks maksukobara suhtes algatama põhiseaduslikkuse järelevalve

Uudis
|
Hanno Pevkur
|
07.02.2017

Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni esimees Hanno Pevkur ütles pärast tänahommikust fraktsiooni kohtumist õiguskantsler Ülle Madisega, et õiguskantsler peaks algatama eelmise aasta lõpus vastu võetud nn maksukobara suhtes põhiseaduslikkuse järelevalve menetluse.

Pevkuri sõnul oli enne jõule riigikogus kiirkorras seadusena vastu võetud maksutõusude kobareelnõu menetlemine ilmekas näide halvast õigusloomest.

„Koalitsioon tegi maksukobara läbisurumisel valesti kõik, mida ühe seaduse vastuvõtmisel valesti teha saab. Kõigepealt õmmeldi pintsak nööbi külge ehk maksu- ja ettevõtluskeskkonda oluliselt mõjutavad muudatused pandi varasema, hoopis teise sisueelnõu juurde. Siis eirati kõiki menetlusreegleid ja tagatipuks ei peetud kinni reeglist, et makse ei muudeta vähem kui kuuekuulise etteteatamisega,” tõi riigikogu liige välja olulisemad rikkumised.

„Seetõttu on Reformierakonna fraktsiooni hinnangul vajalik õiguskantsleri seisukoht maksukobara põhiseaduspärasusele. Tuleb anda mitte ainult riigikogu liikmetele, vaid eelkõige Eesti ettevõtjatele sõnum, et valitsuskoalitsiooni selline käitumine oli vale ja sõnamurdlik,” lausus Pevkur.

Lisaks seadusloomele arutas fraktsioon kohtumisel ka Ülle Madise ettepanekut õiguskantsleri asetäitjate ametisse nimetamiseks. Õiguskantsler on teinud riigikogule ettepaneku nimetada enda asetäitjateks Olari Koppel ja Heili Sepp.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt