Pevkur: e-hääletuse pikendamine tõstab valimisaktiivsust

Uudis
|
13.03.2017

Riigikogu Reformierakonna fraktsioon algatab täna eelnõu e-hääletuse perioodi pikendamiseks ühelt nädalalt kümnele päevale, eesmärgiga tõsta valimisaktiivsust ja toetada Eesti e-kuvandit.

„Valimisaktiivsuse tõstmiseks tuleks e-hääletuse perioodi pikendada seniselt seitsmelt päevalt kümnele. Selline samm on tee tulevikku ning kinnistab maailmas Eesti e-kuvandit. On oluline rõhutada, et e-hääletuse aja pikendamine ei vähenda kuidagi e-valimiste turvalisust,“ ütles Reformierakonna fraktsiooni esimees Hanno Pevkur.

Lisaks elektroonilise hääletuse pikendamisele tuleks Pevkuri sõnul täiustada e-hääletamise tehnilist poolt, võimaldades tulevikus hääletamist näiteks mobiilirakenduse kaudu ja ka viimasel valimispäeval.

„Eesti kaubamärk on e-teenuste arendamine. Meid teatakse maailmas kui e-valitsuse loojaid, kui riiki, kes võimaldab oma kodanikel e-valida mistahes maailma punktist. Elektrooniliselt hääletajate osakaalu pidev kasv näitab, et valijatele meeldib mugav ja turvaline e-hääletus,“ lausus Reformierakonna fraktsiooni esimees.

Pevkuri hinnangul on Keskerakonna, IRL-i ja sotside valitsuse plaan e-hääletuse perioodi lühendada tagurlik minevikku vaatav samm, mis kahjustab Eesti e-kuvandit.

„E-hääletus on eelkõige usaldusavaldus maailma ühele paremale IT-süsteemile, usaldusavaldus Eesti riigile,“ lisas Reformierakonna fraktsiooni esimees.

Eelnõu kohaselt pikendatakse elektroonilist eelhääletamise võimalust ühelt nädalalt kümnele päevale ehk elektrooniline hääletus hakkab toimuma kolmeteistkümnendast päevast kuni neljanda päevani enne valimispäeva.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt