Laanet: Sisekaitseakadeemia kolimise teema tuleks maha matta

Uudis
|
Kalle Laanet
|
13.03.2017

Sisekaitseakadeemia kolimine on asendustegevus ja selleks ette nähtud vahendid tuleks suunata inimeste turvalisuse tagamisse või Ida-Virumaa elanike eluolu parandamisse, leiab endine siseminister, riigikogu põhiseaduskomisjoni liige Kalle Laanet (Reformierakond).

„Sisekaitseakadeemia õppehoone viimine Tallinnast Narva on leidnud laialdast vastuseisu. Jääb arusaamatuks, miks seisab justiitsminister Urmas Reinsalu selle eest põikpäiselt,“ ütles endine siseminister Kalle Laanet.

„Kolimise plaani vastu on ka siseturvalisuse valdkond ise. Palume Reinsalul lõpetada asendustegevus ja siseturvalisuse töötajate segadusse ajamine,“ lausus Laanet.

Riigikogu põhiseaduskomisjoni liige märkis, et juba 2006. aastal tehti erinevad analüüsid, mis viitavad samadele tulemustele, kuhu täna on jõutud.

„Sisekaitseakadeemia kolimine Narva ei ole põhjendatud ega mõistlik. Sellest tulenevalt tuleks lõpetada riigi ressursside väärkasutus,“ lisas Laanet.

Viis endist Eesti Vabariigi siseministrit on leidnud avalikus pöördumises, et Sisekaitseakadeemia õppehoone viimine Tallinnast Narva pole põhjendatud.

Reformierakond toetab senise kava jätkumist, mille järgi siseministeerium keskendub Tallinnas Kase tänaval asuva akadeemia ja Pärnumaal Paikusel asuva politsei- ja piirivalvekolledži hoonete renoveerimisele.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt