Pentus: ükski omavalitsus ei eksisteeri omaette universumis

Uudis
|
15.06.2010

Täna läbis Riigikogus esimese lugemise müügi- ja paadimaksu tühistava seaduseelnõu. Riigikogu aseesimees Keit Pentus toonitas oma sõnavõtus, et ei saa leppida olukorraga, kus Tallinna sugune suur omavalitsus läheneb maksuküsimusele nii hoolimatult ja räpakalt.

Pentuse sõnul ei eksisteeri ükski omavalitsus kuskil teises reaalsuse kui ülejäänud Eesti. ”On ikka ainult üks Eesti, kus kogu riigi olukord mõjutab kõiki omavalitsusi ja kus kõikide omavalitsuste tegevus mõjutab kogu riigi olukorda,” lausus Pentus.

”Kui kõige suuremas omavalitsuses, kus elab kolmandik Eesti elanikest ja tegutseb suur osa ettevõtteid, tekitatakse totaalne segadus, siis see mõjutab tervet riiki. Kui sellel segadusel lastakse kesta, siis võivad need kahjud olla ühel hetkel juba väga suured”.

Pentus toonitas, et siiani on riik omavalitsusi usaldanud, arvestanud nende mõistlikkusega ja absoluutne enamus omavalitsustest on ka seda usaldust väärt olnud. ”Nüüd on meil käes olukord, kus üks suur omavalitsus on seda usaldust kuritarvitanud, tekitades üleüldise õigusselgusetuse olukorra enamiku Eestis tegutsevate ettevõtete jaoks. Kas seda tehti meelega või lihtsalt oskamatusest, seda mina ei tea. Selge on aga see, et terve riigi ettevõtluskeskkonna eest vastutav riigikogu ei saa seda lihtsalt pealt vaadata ja käsi laiutada,” lisas Pentus.

 

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt