Ojuland: eurotsooni liikmed võtku Eestist eeskuju

Uudis
|
15.06.2010

Euroopa Parlamendi liige Kristiina Ojuland julgustas eile õhtul Euroopa Parlamendile edastatud pöördumises eurotsooni liikmesriike võtma Eestist eeskuju Maastrichti kriteeriumite täitmisel.

“Eesti valitsus on pidanud langetama mitmeid raskeid, kuid hädavajalikke otsuseid, et stabiliseerida riigieelarve ning peatada majanduslangus,” teatas Ojuland. “Eelseisev eurotsooniga liitumine annab tunnistust sellest, et valitsuse tegevus on vilja kandnud.”

Ojuland avaldas lootust, et teisedki liikmesriigid on valmis võtma kasutusele meetmed, mis tagavad Euroopa majanduse ja rahanduse jätkusuutlikkuse ning konkurentsivõime, arvestades maailmamajanduses toimuvaid strukturaalseid muutusi.

“Euro kasutuselevõtt Eestis järgmise aasta 1. jaanuaril toimub kogu eurotsooni jaoks murrangulisel ajal,” märkis Ojuland. “Üleilmne majandus- ja rahanduskriis paljastas liikmesriigid, kes on ühiselt kokkulepitud kriteeriumitest süstemaatiliselt kõrvale hiilinud ning seadnud sellega ohtu ülejäänud liikmete majandused.”

“Käesolev kriis on äärmiselt õpetlik ja on eriti tähtis, et kõik eurotsooni liikmesriigid ja Euroopa Keskpank peaks hoolsalt silmas, et Maastrichti kriteeriumid oleksid pidevalt täidetud,” selgitas Ojuland.

Ojuland kritiseeris eurotsooni liikmesriikide kõrvalekaldumist Maastrichti kriteeriumitest, märkides, et kriteeriumid muutuvad oma olemuses mõttetuks, kui liikmesriikidel lubatakse neist kõrvale kalduda ja teiste arvel “jänest sõita”.

“Kuigi pretsedent on loodud, ei saa me loota päästepakettidele, mille abil korvata liikmesriikide vastutustundetuid majandus- ja rahanduspoliitilisi otsuseid,” toonitas Ojuland.

Ojuland lõpetas pöördumise märkides, et Eesti liitumine eurotsooniga saadab olulise julgustava signaali ning lubab uskuda, et viimasel ajal langustrendil ühisraha stabiliseerub peagi.

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt