Pentus: Tallinna tänavate pimendamise eksperiment tuleb lõpetada

Uudis
|
22.03.2009

Reformierakonna Tallinna linnapea kandidaadi Keit Pentuse sõnul tuleb Tallinnas eelarvet kärpides hoiduda inimeste turvalisust ja lapsi puudutavatest lõigetest.

“Minu ettepanek Tallinna praegusele linnavalitsusele on koheselt lõpetada ohtliku eksperiment, mille käigus on linna tänavad juba pool nädalat öösel kottpimedad,” selgitas Pentus. “12 miljoniline kokkuhoid, mida selline tänavate pimendamine annab, tuleb leida teistest valdkondadest. Olgu selleks näiteks linna ametiasutuste palga- ja igapäevaste majandamiskulude kokkutõmbamine või linnavalitsuse 50-miljonilisest propagandakuludest, ajalehtede, tele- ja raadiosaadete väljaandmisest loobumine. Inimeste turvalisusega mängida ei tohi,” toonitas Pentus.

Tallinna öisesse tänavate pimendamisse suhtus kriitiliselt ka neljapäeval linnavolikogus esinenud Põhja politseiprefekt Elmar Vaher. Samuti on korrakaitsekomissar Krisjan Jaani juhtinud tähelepanu, et pimedatel tänavatel tehtud kuritegude puhul muutub kurjategija identifitseerimine praktiliselt võimatuks, sest valvekaamerad ei suuda pimedas kurjategijate nägu tuvastada.

Reformierakond esitas sel nädalal praegusele linnavalitsusele seitse konkreetset ettepanekut, mis aitaksid kaasa linna väljatoomisele raskest rahanduslikust olukorrast. “Aeg on raske, aga just sellisel ajal on tähtis, et kõige tundlikumad valdkonnad oleksid kaitstud. Ma leian, et kõik Tallinna volikogus esindatud poliitilised jõud võiksid enne kärbete tegemist kokku leppida selles, et inimeste turvalisuse ja laste arvelt kärpida ei saa,” lausus Pentus.

Pentuse sõnul on keerulisse finantsolukorda jõudnud pealinnas oluline ka see, et poliitiliste erimeelsuste asemel keskendutaks olukorra lahendamisele. “Praegu ei tohi hakata kemplema selle üle, kes ühe või teise ettepaneku tegi. Praegu tuleb kõigil koos Tallinnas rahaasjad korda panna ja teha seda nii, et kahjud oleksid võimalikult väikesed,” ütles Pentus.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt