Pentus: Tallinn peaks järjekordse hiigellaenu asemel kasutama eurotoetusi

Uudis
|
31.07.2009

Reformierakonna Tallinna linnapeakandidaadi Keit Pentuse sõnul on Tallinna linnavalitsuse plaan linnale taas hiigellaen võtta erakordselt vastutustundetu.

Pentus selgitas, et omavalitsuste osakaal valitsussektori üldises defitsiidis hakkab lähenema kahele miljardile kroonile ja Tallinna linnal on selles juhtiv roll.

“Järjekordne hiigellaen näitab kahjuks praeguste linnajuhtide hoolimatust Tallinna tuleviku suhtes,” ütles Pentus. “Kõik need sajad miljonid kroonid, mis linnavõimu poolt uljalt laenu võetakse – kõik need summad tuleb linnaelanikel tulevikus tagasi maksta. Minu arvates on oma linnaelanike võlaorjusse ajamine linnavalitsuse poolt kõike muud kui hooliv käitumine,” taunis Pentus keskerakondliku linnavõimu teguviisi.

Pentuse arvates peaks Tallinn võlakoormuse suurendamise asemel vaatama kriitilise pilguga üle linnavalitsuse jooksvad kulud ja tegema palju tõsisemat tööd eurorahade kasutamiseks. Samamoodi peavad eurorahade palju parema ärakasutamise nimel pingutama kõik ministeeriumid. “Tallinn on lasknud käest väga paljud võimalused eurorahade Tallinnasse toomiseks. Sellest on väga kahju, aga seda ei tohi kergekäeliselt asendada linnaelanike võlakoormuse suurendamisega,” lisas Pentus.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt