Pentus: Keskerakond ei ole usaldusväärne

Uudis
|
07.10.2004

Reformierakonna Tallinna piirkonna juht Keit Pentus nentis läbirääkimisi kommenteerides, et Keskerakonna seisukohad olid võrreldes teisipäevase koalitsiooninõukoguga sajaprotsendiliselt muutunud, mis oli meeldiv, aga ka küsimusi tekitav.

“Kui veel teisipäeval oli Keskerakond vastu kolmeteistkümnele meie esitatud eelarvepositsioonile, siis täna nõustusid nad kõikide meie esitatud ettepanekutega,” märkis Pentus. “Kahjuks pean pool tundi pärast kohtumise lõppu tõdema, et Keskerakonna siirus on kaheldav, sest mulle jõudnud info kohaselt võttis Edgar Savisaar ühendust Res Publicaga, soovides alustada koalitsiooniläbirääkimisi. Nii tundub, et Keskerakonna praktiliselt 100%line meelemuutus eelarve ja mitme teise küsimuse osas, mis viimase kahe päeva jooksul toimunud on, on tehtud arvestusega, et Keskerakond ei pea neid lubadusi mitte kunagi täitma.”

“Info, et Keskerakond teatas samaaegselt meiega laua taga eelarvet arutades Res Publicale, et soovib nendega alustada läbirääkimisi koalitsiooni moodustamiseks Tallinnas, on kahtlemata erakordselt ebameeldiv,” ütles Pentus.

Keskerakond nõustus tänastel läbirääkimistel ka Reformierakonna soovidega, et keskerakondlikus propagandas süüdistatud Allan Alaküla kirjutaks selle nädala jooksul lahkumisavalduse, et Keskerakond võtaks volikogust tagasi eelnõu volikogu liikmete arvu vähendamiseks 31 liikmeni ning et linnavalitsus toetaks Reformierakonna fraktsiooni eelnõud kinnitada nimekiri nendest objektidest, mida Tallinna kesklinnas müüki ei panda.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt