Pentus: eeskujuks rohkem Helsingi kui Moskva

Uudis
|
02.10.2009

Reformierakonna Tallinna linnapeakandidaadi Keit Pentuse sõnul on Tallinn suhted Helsingiga täiesti soiku jätnud.

„See, et Tallinnal on viimasel ajal väga tihedad suhted Mosvaga, on ju tore. Hoopis vähem tore on see, et nende linnadega, mis meile kultuurilt palju lähedasemad, on suhted viimase nelja aasta jooksul täiesti soiku jäänud. Näiteks Helsingi,” vastas Pentus täna hommikul Star FM-s raadiokuulaja küsimusele, mida arvab ta hiljuti sõlmitud Tallinn-Moskva koostöölepingust.

Reformierakonna Tallinna linnapeakandidaadi Keit Pentuse sõnul ei mõista ta, miks me arutame mingisugusest ühisest kommunaalleppest Moskvaga, kui palju loogilisem oleks otsida võimalusi ühisteks projektideks Helsingiga.

„Alates tuleviku projektist – Helsingi-Tallinna vahelisest rongiühendusest, aga miks mitte ka võimalikust koostööst näiteks meditsiini tugiteenuste osas või lastehoiu valdkonnas,” tõi Pentus näiteid võimalikust koostööst Helsingiga.

„Ma arvan, et kui me võtaksime oma lastehoiu korraldamisel rohkem eeskuju Helsingist ja vähem Moskvast, oleksid nii meie lapsevanemad kui lasteaia personal palju rohkem rahul,” lisas Pentus.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt