Pärnus arutleti kindelolekutuuril elanikkonnakaitsest

Uudis
|
20.05.2024

8. mail toimus Reformierakonna kindelolekutuuri kohtumine Pärnus, mis tõi suvepealinna elanikkonnakaitsest arutlema kaitseminister Hanno Pevkuri arutlema koos linnapea Romek Kosenkraniuse ja abilinnapea Irina Talvistega.

Kaitseminister Hanno Pevkur sõnas kohtumise algul, et pärnakaid puudutavad elanikkonnakaitse küsimused ehk rohkemgi kui riigikaitselised.

“Pärnu on õnnelik koht, siin on suhteliselt turvaline olemine riigikaitse vaatest,” märkis Pevkur ja ütles, et sõjaolukorras kannaks tulipunkti raskust pigem Ida- ja Kagu-Eesti.

Küll aga rõhutas Pevkur, et sõjaolukorras peaks Lääne-Eesti olema valmis selleks, et elanikkonnakaitse ja tsiviilisikute ümberpaiknemise vaatest lasub lisanduv koormus just siinsele piirkonnale.

“Eelmisel sügisel toimus ka suur õppus, kus proovisime laiapindselt läbi viia evakuatsiooni, mis läks päris hästi,” sõnas ta. “Omavalitsused on üha enam kaasatud ning ka Päästeamet on hakanud tegema kõrgemaid elanikkonnakaitsekursuseid lisaks kõrgematele riigikaitsekursustele.”

Hanno Pevkuril on elanikkonnakaitsest rääkides alati paar olulisemat mõtet, mida läbi mõelda:

  • kuhu minna hädaolukorras,
  • kas mul on piisavalt varusid (küünlaid, patareiga raadio, vett ja toitu perele vähemalt nädala jagu, akupank, sularahavaru)
  • lisaks sõjalisele kriisile on teisigi: elektrikatkestus, veekatkestus, kanalisatsiooni rikked, panga- ja IT-süsteemide rikked jpm. Valmis tuleb olla kõigeks!

Pärnus toimunud kindelolekutuuri kohtumist saad järele vaadata siit:


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt