Pärnu Linnavalitsuse hinnangul on tormikahjustuste esialgne kogukulu Pärnu linnas üle 347 miljoni krooni.

Uudis
|
13.01.2005

Ülevaade tormikahjustustest. Ja võimalus toetada Pärnus loodusõnnetuses kannatanuid.

Pärnu Linnavalitsus on linna üleujutuse piirkonnas kaardistanud 775 elamut, milledest 759 elamus oli vesi tunginud esimesele korrusele. Eraisikute elamufondi taastamise kulu on hinnangulistelt 241 miljonit krooni.
Koolide, lasteasutuste, sotsiaalhoolekandekeskuste ja muude linnale kuuluvate hoonete taastamisele ning tormikahjude likvideerimiseks kulub hinnanguliselt 6 miljonit krooni. Esmavajaduste tagamiseks kulub Pärnul 2 miljonit krooni, et abistada elanikke hädatarviliku küttepuude ja briketi soetamisel ning tühjendada veest eluhoonete keldrid.
Ettevõtlussektorist on laekunud teateid 58 ettevõtte kahjude kohta 95 miljonit krooni ulatuses.
Riigiasutuste esialgne kahju on hinnanguliselt üle 3 miljoni krooni.

On hea meel märkida, et me ei olnud mures üksinda. Juba pühapäevast hakkasid laekuma abipakkumised. Suur tänu Tallinnale, Tartule, Põlvale ja Viljandile, kes operatiivselt reageerisid ja abi osutasid,” märkis Pärnu linnapea Väino Hallikmägi.

Pärnu Linnavalitsus tänab kõiki eraisikuid, ettevõtteid ja asutusi, kes on loodusõnnetusele operatiivselt reageerinud, Pärnu linnale abi pakkunud ja andnud. Pärnu Linnavalitsuse abifondi oli 11.jaanuari 12.00 seisuga laekunud 22 180 krooni. Ka Tallinn on teatanud 700 000 krooni suurest abist Pärnu linnale. Tormi tagajärgede likvideerimiseks Pärnus on jätkuvalt avatud Pärnu Linnavalitsuse abifondi arve 221010369345 Hansapangas ja 10902001628003 Eesti Ühispangas. Pärnu elanikke abistada soovijail palutakse rahaülekande selgituseks märkida “tormiabi”. Linn kasutab saadud raha Pärnus ööl vastu 9. jaanuari toimunud tormi tagajärgede likvideerimiseks.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt