„Oravad“ tegid prügist puhtaks Orava valla

Uudis
|
05.05.2008

Laupäeval, 3.mail toimunud prügikoristuskampaania Teeme Ära 2008 käigus aitasid Reformierakonna Põlva maakonnaorganisatsiooni liikmed prügist puhtaks teha Orava valla. Neile oli appi tulnud Reformierakonna Orava Noorteklubi noored, rahvatantsurühm Tuhkapusijad ja Riigikogu liige Taavi Rõivas. Kokku osales aktioonis 30 tubli vabatahtlikku.

Ära sai koristatud Orava keskasulas olev mitteametlik prügimägi, Niitsiku-Orava teeäär, Solda järve ja Piusa koobaste ümbrus ning sorteeritud juba varem Orava põhikooli laste poolt Orava külast korjatud prügi. Koristuspäeva käigus kogunes esialgsest kaardistatud kogusest poole rohkem prügi, umbes 1 tonni ringis. Enamuse prügist moodustas olmeprügi ja rehvid. Leiti veel külmkapp ja kehakreem Moskva olümpimängude sümboolikaga.

 

Talgulised jäid üritusega väga rahule ja tänasid organiseerijaid, kes sellise hiilgava mõtte suutsid tegelikkuseks teha. „Kampaania Teeme Ära juhtis probleemile tähelepanu ja rõõmustav on, et leidus nii palju vabatahtlikke, kes soovisid oma koduümbruse prügist puhtaks teha,“ sõnas Orava vallavanem Ülo Plakso. Plakso hinnangul oli kampaania välja kuulutatud küll vabatahtlikkuse alusel, kuid väga suur abi oli nii riigil kui kohalikel omavalitsustel. Tööpäev lõpetati looduses ühise piknikuga.

 

Orava valla koristusaktsiooni kajastab MTV-Eesti neljapäevases, 8.mai kella 20.00 saates Supermercado.

 

Lisainformatsioon,

Janis Kukk

5218533

polvaatreform [dot] ee


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt