Eesti riigikogulased on maailma parimad maratonijooksjad

Uudis
|
05.05.2008

Poolas Krakowis 4. mail toimunud maailma parlamendisaadikute maratonil saavutasid Riigikogu liikmed Lauri Luik, Jürgen Ligi ja Margus Lepik võistkondliku esikoha. Ühtlasi olid kõik oma vanuseklassi parimad.

Maailma parlamentääride maratonil oli Lauri Luik ajaga 2 tundi ja 57 minutit võitja ka absoluutarvestuses. Jürgen Ligi läbis distantsi ajaga kolm tundi ja 7 minutit saavutades üldarvestuses teise koha. Põlvamaalt Riigikokku valitud Margus Lepik oli ajaga kolm tundi ja 41 minutit üldarvestuse neljas.

Ka maratoni kolmas koht kuulus eestlasele – kaks aastat tagasi sama maratoni võitnud endine riigikogulane Meelis Atonen aeg läks 17 minutit üle kolme tunni.

Maailma parlamendiliikmed võtavad mõõtu maratonis ja poolmaratonis juba viiendat korda. Parlamendiliikmete maraton toimus samaaegselt Krakowi maratoniga.

Maratoni maailmarekordiomanik on etiooplane Haile Gebrselassie, kes läbis möödunud aasta sügisel Berliinis 42 195 meetrit ajaga 2:04:26.

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt