Õnne Pillak: toimetulekupiiri tuleb tõsta

Arvamus
|
Õnne Pillak
|
24.01.2022

Riigikogu sotsiaalkomisjon arutas täna sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo ettepanekut tõsta toimetulekupiiri. Arutelu järel tõdeti üksmeelselt, et toimetulekupiiri tõstmine on vajalik, sest praegu kehtiv piir on ajale jalgu jäänud ja liiga madal.

“Elu on kallimaks läinud, hinnad kasvanud ja kasvavad veel, kuid toimetulekutoetus ei ole nendega koos tõusnud. Kehtiv toimetulekupiir on 150 eurot. See ei ole enam miinimum, mis tagaks inimesele elementaarse toimetuleku. Sotsiaalministeeriumi arvutuste järgi jääb see summa kuus 200 euro piirile,” ütleb riigikogu sotsiaalkomisjoni liige Õnne Pillak.

“Toimetulekutoetuse saajad on tavaliselt üksi elavad pensionärid, üksikvanemad, töötud. Inimesed, kelle hakkama saamist elu kallinemine raskemaks teeb ja elu halvemaks muudab. Meil tuleb neid aidata ja toimetulekutoetuse tõstmine seda teeb,” lisab ta.

Pillaku sõnul vajab toimetulekupiiri tõstmine 50 euro võrra lisaraha 5,3 miljonit eurot ning see ettepanek tuleb kindlasti riigi eelarvestrateegiasse teha. “Toimetulekutoetuse saajate hulk on aastate jooksul vähenenud ja toimetulekutoetuse tõstmine puudutab kokku ca 11 000 leibkonda. Praegu on saajate hulk 10 000 ja tõusuga lisanduks veel ca 1000 leibkonda,” selgitab Pillak.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt