Õnne Pillak: soovime anda alla 14-aastaste laste vanematele 10 päeva lapsepuhkust lisaks

Uudis
|
Õnne Pillak
|
21.04.2021
Riigikogu sotsiaalkomisjoni liikmel Õnne Pillakul on lastega peredele häid uudiseid. Nimelt on täna riigikogus esimesel lugemisel töölepingu seaduse muutmise eelnõu, mille kohaselt hakkavad alla 14-aastaste laste vanemad 2022. aasta 1. aprillist saama 10 tööpäeva lapsepuhkust.
 
„Oluline on pakkuda hoolt ja tuge kõigile lastega peredele. Ka neile, kellel on juba suuremad lapsed, ja täna riigikogus arutlusele tulev 10-tööpäevane lapsepuhkus seda just teeb,“ ütleb Pillak.
 
Pillak selgitab, et ettepaneku kohaselt hakkab lisapuhkus kehtima järgmise aasta 1. aprillist ja arvestusperiood algab peale vanemahüvitise perioodi lõppemist, kuni lapse 14-aastaseks saamiseni. „Lapsepuhkus on tasustatud, makstava tasu suurus on 50 protsenti lapsevanema keskmisest palgast,“ täpsustab ta veel.
 
„Lastega perede heaolu parandamine on alati olnud Reformierakonna jaoks oluline. 2004. aastal hakati Reformierakonna eestvedamisel maksma vanemahüvitist, mis toetas sündivuse kasvu ning aitas kaasa töö- ja pereelu ühildamisele. Tallinnas oleme teinud ettepaneku lasteaia kohatasu kaotamiseks. Tänu sellele võidaks ühe lasteaias käiva lapsega pere igal aastal 852 eurot ja kahe lapsega pere 1704 eurot,“ ütleb Pillak.
 
„Järgmise aasta aprillist alla 14-aastaste laste vanematele planeeritav võimalus saada 10 tööpäeva lapsepuhkust lisaks on samuti väga oluline samm lastega perede heaolu parandamisel. Esiteks annab see peredele hea võimaluse rohkem koos olemiseks. Teiseks väärtustame seeläbi rohkem neid vanemaid, kes on viimase aasta jooksul pidanud Hunt Kriimsilma kombel toimetama mitmel ametil korraga. Olles oma igapäevatöö kõrvalt veel ka koduõpetaja ja kokk,“ sõnab Pillak.

Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt