Õnne Pillak: Lõpetame Tallinna koolitoetuse poolitamise

Uudis
|
Õnne Pillak
|
31.08.2014

Tallinna Linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni aseesimees Õnne Pillak esitab volikogule eelnõu, mille eesmärgiks on lõpetada Tallinna koolitoetuse poolitamine, et pered saaksid vajaliku toetuse täismahus kooliaasta alguses just siis, kui seda kõige rohkem vaja on.

“Esmakordselt kooli mineva lapse toetus suuruses 320 eurot on abiks igale perele, kelle laps läheb kooli,” sõnas Pillak. “Kohaliku omavalitsuse poolt on tegemist positiivse meetmega, mis aitab soetada vajalikke koolitarbeid.”

Vaatamata sellele on Pillaku sõnul tõrvatilgaks meepotis asjaolu, et kooliaasta alguses laekub toetusest vaid pool ning teine osa alles järgmise aasta juunikuus. “Lapsevanematel ei ole võimalust koolitarvete eest maksta kahes osas ning enim teeks head toetuse korraga väljamaksmine. Just siis, kui kulutused on kõige suuremad,” lisas ta.

“Tallinna linnavalitsus on korduvalt välja toonud linna suurimate prioriteetidena just lapsed ja abivajajate toetamine, mistõttu on volikogul nüüd hea võimalus see viga parandada ning hakata koolitoetust ühe korraga täismahus välja maksma,” selgitas Pillak eelnõu esitamise vajalikkust.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt