Õnne Pillak: Järgmiseks tuleb kaitse alla võtta Harku raba

Uudis
|
Õnne Pillak
|
27.09.2013

Tallinna Linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni esimehe Õnne Pillaku sõnul tuleb järgmiseks võtta Nõmmel kaitse alla Harku raba ja seda järgmise nelja aasta jooksul.

„Mul on hea meel, et peale kaheksa aastast venitamist on linnavalitsus minu, Nõmme seltside ja halduskogu ettepanekut toetanud ning algatanud Pääsküla raba kaitse alla võtmise eelnõu,“ kommenteeris Pillak linnavalitsuse otsust. „See otsus oleks pidanud tehtama juba aastaid tagasi.“

„Järgmise sammuna tuleb sama otsus teha ka Harku raba kohta ja seda kiiremini, kui kaheksa aastaga. Teisisõnu, koos Pääsküla rabaga tuleb kaitse alla võtta ka Harku raba, et see säiliks tulevikus ega asendataks sõiduteega, sest sellel mõttel on linnavalitsuse erinevates kabinettides tugev toetus,“ ütles Pillak.

Õnne Pillak leiab, et rohelus on just see, mis teeb Nõmme eriliseks ja metsatukkade tsementeerimine muudaks Nõmme põlist elukeskkonda pöördumatult.

„Erinevaid näiteid, kus metsatukk või põlisraba tahetakse asendada korterelamute või maanteega on mitmeid. Viimastel aastatel on Keskerakonna tegelikud huvid eeskätt Nõmmel, aga ka Lasnamäel pigem arendajate huvide peegeldus ja sõltuvalt Keskerakonna elektoraadist rõhuga just Lasnamäel. See ei tohi nii olla – ka nõmmekatest ja nende elukeskkonnast peab hoolima ja neile andma kindlustunde, et meie looduslähedane elukeskkond säilib,“ sõnas Pillak.

“Nõmme väiksemad ja suuremad rohelised metsatukad on siinse elukeskkonna eripära, mida nõmmekad armastavad ning soovivad hoida. Minu arvates tuleb anda siinsetele inimestele kindlustunne, et nende looduslähedast kodukohta hoitakse ja kaitstakse,“ lisas ta.

„Esimene samm on selleks tehtud, Pääsküla raba saab kaitse alla võetud. Järgmiseks tuleb kaitse alla võtta Harku raba. Nii nagu ma olen seisnud Pääsküla raba kaitse alla võtmise eest, teen seda ka Harku rabaga,“ lubab Pillak.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt