Õnne Pillak ja Yoko Alender: Tallinna arengut käsitlev dokument peab vaatama pikaajalisemalt tulevikku, mitte järgmiste valimisteni

Uudis
|
Õnne Pillak
|
15.06.2017

Tänasel Tallinna Linnavolikogu istungil on arutluse all Tallinna eelarvestrateegia aastateks 2018-2021. Linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni aseesimehe Õnne Pillaku ning Riigikogu liikme, arhitekti ja linnaplaneerija Yoko Alenderi hinnangul puuduvad antud strateegias pikaajalised tulevikku vaatavad sihid.

“Et tagada muu emakeelega inimestele sarnaselt eestikeelsete inimestega võrdsed võimalused eduks, tuleb muuta kogu haridussüsteem alates lasteaiast eestikeelseks. Ainult keeleõppest, mis toimub ka praegu, ei piisa,” toob Pillak välja.

“Linna eesmärk peab olema üleminek eestikeelsele alusharidusele ja selle ettevalmistamiseks tuleb planeerida vajalikud vahendid linna eelarvestrateegiasse. Selleks, et venekeelsetele lasteaedadele oleks eestikeelsele õppele üleminek sujuv ja meeldiv lastele,” selgitab ta.

Endise linnaplaneerija Yoko Alenderi hinnangul on täna üks probleemsemaid valdkondi Tallinnas liiklus. “Keskerakonna juhitava linnavalitsuse planeerimatuse tõttu on kesklinnast saanud piirkond, kust linlased hea meelega eemale hoiavad. Eelarvestrateegiat lugedes ei tundu ka, et linnajuhtidel oleks eriline huvi takistada linnasüdame muutumist transiitkoridoriks,” on Alender kriitiline.

Alenderi sõnul oleks autostumise probleemi lahenduseks see, kui ehitada välja moodne Tallinnat kattev isejuhtiv trammivõrk. “Uued moodsad trammiliinid peaksid katma põhilised liikumissuunad Õismäe, Mustamäe, Lasnamäe ning Pirita suunal, tagamaks linnaelanikele mugava ühenduse linnasüdamega. Eelarvestrateegias nähakse aga vaid ette olemasolevate trammide remont.”


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt