Ojuland viis Eesti e-edu Vahemere äärde

Uudis
|
30.06.2008

Riigikogu aseesimees Kristiina Ojuland osales 26.-29. juunil Monacos toimunud globaalse arengu foorumil Crans Montana, mis keskendus Vahemere piirkonna uuele rollile Ida-Euroopa, Kesk-Euroopa, Aafrika ja Araabia riikide koostöös.

Ojuland oli foorumi avajate hulgas ning esinejaks paneelides, kus käsitleti innovatsioon vahemereäärsete riikide avalikus halduses ning naiste rolli avalikus elus.

“Oluline on aru saada, et avaliku sektori innovatsiooni eesmärgiks pole kasumi, stabiilsuse või tulude kasvu taotlemine, vaid eeskätt poliitikate elluviimine. Samuti on sihtrühmaks kogu riigi elanikkond, kodanikud, ja seda mitte ainult tarbija mõttes,” seletas Ojuland Eesti teed.

Eesti on olnud eelkõige edukas e-riigi arendamisel ning paljud infotehnoloogia infrastruktuuri projektid ja e-lahendused, nagu Tiigrihüpe, ID-kaart, e-maksuamet, X-tee, e-valimised jne, on teinud avalike teenuste osutamise ning riigi suhtlemise nii kodanike kui ka ettevõtetega oluliselt lihtsamaks ja efektiivsemaks. Eesti jätkab e-ID laiaulatusliku kasutuselevõtmist, e-ärikeskkonna arendamist jne.

Ojuland rõhutas: “Maksumaksja ootab, et kogutud maksuraha kasutatakse just talle oluliste küsimuste lahendamiseks või et vähemalt oleks üheselt teada, kuhu ja miks raha kasutatakse.”

Seetõttu leidis Ojuland, et „e-teenused Eestis peavad olema ka edasipidi suunatud aja säästmisele ning kiiremale info liikumisele. Üheks prioriteetseks suunaks peab saama e-teenuse areng tervishoiu valdkonnas ning samuti tööotsingute hõlbustamisel.”

Ojuland pidas neli päeva kestnud foorumil ka kahepoolseid kohtumisi Pakistani, India, Mali, Kongo, Kuveidi, Bahreini, Kosovo ning Moldova esindajatega.

Foorumi aukülaliste ja põhiesinejate hulgas oli Bahreini kuninganna,  Tema Kuninglik Kõrgus Shaikha Sabeeka Bint Ibrahim Al-Khalifa,  Euroopa Komisjoni asepresident Jacques Barrot ,  ISESCO peadirektor  Abdulaziz Othman Altwaijri , Tema Kuninglik Kõrgus prints Turki Al Faisal Al Saud Saudia Araabiast ja ÜRO tsivilisatsioonide alliansi grupi kaasesimees Federico Mayor.

Rohkem kui 700 osavõtja hulgas olid esindatud maailma tippettevõtjad, peaministrid, valitsusliikmed ning rahvusvaheliste organisatsioonide juhid.

Crans Montana Forum on 1986. aastal loodud rahvusvaheline organisatsioon, mis tegeleb rahvusvahelise koostöö ja globaalse arenguga. 1991. aastast kuni surmani osales Crans Montana foorumites Lennart Meri. President Lennart Meri pälvis 1997. aastal Crans Montana Forum auhinna.

Rohkem infot foorumi kohta: http://www.cmf.ch.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt