Ojuland: väljastpoolt Euroopa Liitu tuleva energia võiks maksustada

Uudis
|
20.04.2009

Europarlamendi valimiste Reformierakonna esikandidaadi Kristiina Ojulandi sõnul on ühtse ja toimiva Euroopa energiaturu saavutamine EL-i olulisimaks eesmärgiks. See tähendaks seda, et nii energia tootmine EL-is kui ka väljaspoolt sisseostatava energia kogus ja hind oleksid 27 riigi poolt ühiselt otsustatavad. Selleks, et EL-is toodetud energia jääks konkurentsivõimeliseks, on üheks võimaluseks maksustada väljaspoolt Euroopa Liitu toodetud energia CO2 maksuga.

„Ei saa pidada õigeks seda, et me maksustame Euroopa Liidus toodetud energiat, kuid ei toimi samamoodi importenergia osas. Selline olukord loob ebavõrdsed konkurentsitingimused,” ütles Ojuland esmaspäeval Tallinnas Euroopa Parlamendi Eesti infobüroos toimunud europarlamendi valimistele pühendatud energiateemalisel debatil.

„Kui EL-i imporditud energia maksustamise osas suudetaks kokku leppida, oleks see kindlasti suur samm edasi tõeliselt toimiva ühise energiaturu väljakujunemisel . Euroopa ühtne energiaturg ei tohi jääda vaid suurteks sõnadeks paberil, vaja on konkreetseid otsuseid,” lausus Ojuland.

Ojulandi sõnul sõltub see, millal ja kas ka tegelikult jõutakse ühise energiaturuni, eelkõige liikmesriikidest endist. Kõigepealt on vaja riikidesiseselt jõuda üksmeelele. Küsimus on ka selles, kui vähe või palju lasevad liikmesriikide valitsused ennast mõjutada erinevate huvigruppide intensiivsest survest,” lisas Ojuland.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt