Ojuland: ühise põllumajanduspoliitika reform muutub Euroopa Liidus üha olulisemaks

Uudis
|
09.03.2010

Euroopa Parlamendi liige Kristiina Ojuland ütles täna Euroopa Parlamendis toimunud järjekordsel ühise põllumajanduspoliitika arutelul, et mitte mingil juhul ei saa toetada liikmesriikidele suurema sekkumisõiguse andmist.

“See ei ole Eesti huvides, sest vaesemad liikmesriigid ei suuda arusaadavatel põhjustel oma põllumehi toetada samaväärselt jõukate riikidega,” selgitas Ojuland. “Selline olukord halvendaks märkimisväärselt Eesti tootjate konkurentsivõimet.

Samuti juhtis Ojuland tähelepanu asjaolule, et kui arutatakse põllumajandustootjate õiglase kohtlemise küsimust, siis ei piisa üksnes liikmesriikide SKP arvesse võtmisest.

“Eestis ja Lõuna-Soomes on sarnased kliimatingimused, mille tõttu põllumajandussaaduste tootmiseks on meil sarnased kulud,” märkis Ojuland.

Ojulandi arvates on ebaõiglane, kui Soome põllumehed saaksid suuremaid toetusi lihtsalt sellepärast, et nad on harjunud kõrgema elatusstandardiga.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt