Aasta Liberaal 2010 on rahandusminister Jürgen Ligi

Uudis
|
08.03.2010

Täna tähistas Liberalismi Akadeemia Reformierakonna eelkäija Eesti Liberaaldemokraatliku Partei (ELDP) asutamise 20. aastapäeva. Aasta Liberaaliks 2010 valiti rahandusminister Jürgen Ligi.

“Nii ELDP kui ka Reformierakonna alussammasteks on kõigi nende aastate jooksul olnud lihtsad liberaalsed väärtused – madalad maksud, ettevõtlike inimeste ja ettevõtjate kaitse, üksikisiku vabadus ise otsustada,” ütles ELDP kunagine esimees, Riigikogu liige Paul-Eerik Rummo.

“Tänu liberaalsetele väärtusele põhinevale poliitikale on Eestil palju edulugusid, kuid mis kõige tähtsam – tehtud on saanud asjad, millega oleme muutnud Eestis elavate inimeste elu paremaks. Eesti edu eest soovin ma tänasel päeval tänada kõiki ELDP asutajaliikmeid. Ilma teieta poleks see kõik võimalik olnud. Meie, liberaalide, ülesandeks ja tööks on hoolitseda, et me kõik võiksime elada veelgi vabamas ja elujõulisemas Eestis,” lisas Rummo.

“Jürgen Ligi on silmapaistev näide inimesest, kes on raudselt seisnud liberaalsete maailmavaadete eest Eestis,” ütles Liberalismi Akadeemia nõukogu esimees, Riigikogu liige Igor Gräzin rahandusminister Jürgen Ligile Aasta Liberaali 2010 tiitlit üle andes.

“Jürgen Ligi on hoidnud Eesti riigi rahanduse tüüri kindlalt suunas, mis toob Eesti inimestele suurema majandusliku kindluse ning loob läbi investeeringute uusi töökohti, mida on väga vaja. Jürgen Ligi on rahandusministrina saavutanud tänases majandusolukorras pealtnäha võimatut,” märkis Gräzin.

Täna Tallinnas Rotermanni Prooviveskis ELDP 20. sünnipäeva puhul korraldatud pidulikul vastuvõtul esinesid sõnavõttudega ja tänasid ELDP asutajaliikmeid Reformierakonna auesimees, Euroopa Komisjoni asepresident Siim Kallas, Reformierakonna esimees, peaminister Andrus Ansip, Reformierakonna endine peasekretär Heikki Kranich, ELDP kunagine esimees ja tänane Riigikogu liige Paul-Eerik Rummo ja Reformierakonna asutajaliige, parlamentäär Igor Gräzin.

13. novembril 1994. aastal liitus tollase Eesti Panga presidendi ja praeguse Euroopa Komisjoni asepresidendi Siim Kallase ümber koondunud uue erakonna algatusrühm Eesti Liberaaldemokraatliku Parteiga ning asutati Eesti Reformierakond.

Liberalismi Akadeemia on Kodanikuhariduse Sihtasutuse juures tegutsev organisatsiooni, mille eesmärgiks on edendada liberaalset maailmavaadet, et seista vastu sotsialistlike meeleolude tõusule ühiskonnas.

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt