Ojuland teledebatis Euroopa parteide presidentidega 

Uudis
|
05.03.2009

Euroopa liberaalide, demokraatide ja reformipartei (ELDR) asepresident Kristiina Ojuland osaleb reedel, 6. märtsil Prahas üleeuroopaliste parteide teledebatil. ELDRi kuuluval Reformierakonnal on ainsana Eesti erakondadest koht üleeuroopaliste parteide juhtide hulgas.

Ojuland väitluspartneriteks Prahas toimuvas teledebatis on Euroopa sotsialistide partei president, endine Taani peaminister Poul Nyrup Rasmussen ja Euroopa rahvapartei president, endine Belgia peaminister Wilfried Martens. Debatt „Euroopa poolt hääletamine: Mida saab Euroopa Liit oma kodanike heaks teha?” on pühendatud sel suvel toimuvatele Euroopa Parlamendi valimistele. Tõenäoliselt kujuneb debati põhiteemaks Euroopat  ja kogu maailma haaranud majanduskriis.

“Kõige rohkem kummastab mind sotsialistide kära sellest, kuidas justkui kapitalism oleks oma aja ära elanud. Needsamad, kes on Euroopa suurriikide riigitüüri juures, on harrastanud  kõrgete maksude, ümberjagamise, paisutatud bürokraatia, riigimonopolide poliitikat. Nemad, kes trükiksid katteta raha, ajaksid pigem eelarvedefitsiidi ja riigivõla poliitikat, süüdistavad majanduse allakäigus nüüd kapitalismi ja liberaalset maailmavaadet,” ütles Ojuland.

„Pöörakem tähelepanu faktile, et peale Margareth Thatcheri peaministri ametiaega ei ole Ühendatud Kuningriigis liberaalset majanduspoliitikat aetud, Saksamaast ja Prantsusmaast rääkimata. Kuidas üldse saab tekkinud olukorras olla süüdi kapitalism ja liberaalne maailmavaade,” küsis Ojuland.

Debatt on  organiseeritud Euroopa Liidu eesistujamaa Tšehhi Vabariigi poolt Euroopa regioonide ja linnade tippkohtumise raames. Debatt leiab aset  6. märtsil Prahas Zofin`i palees, kell 13:30-14:30 Kesk-Euroopa aja järgi. Debatti on võimalik vaadata http://www.ceskatelevize.cz/program/10205246965-06.03.2009-13:30-24-summ…


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt