Reformierakonnal valmis europarlamendi valimiste programm

Uudis
|
05.03.2009

Reformierakonna juhatus kiitis heaks Euroopa Parlamendi valimiste töörühma poolt koostatud programmi. Reformierakonna kava 2009. aasta europarlamendi valimisteks nimetusega „Parim plaan majanduskasvu ja julgeoleku tagamiseks“ koosneb neljast osast – plaan Eesti majanduskasvu taastamiseks, plaan Eesti julgeoleku suurendamiseks, plaan Rohelise Euroopa loomiseks ning plaan vabaduse ja demokraatia edendamiseks Euroopas.

Reformierakonna plaan Eesti majanduse uuele tõusule viimiseks näeb muuhulgas ette euro kiiret kasutuselevõttu, madalaid makse ja iseseisvat maksupoliitikat, paindlikku tööturgu, eurorahade kasutamist Eesti infrastruktuuri arendamiseks, võrdseid võimalusi ja vaba turgu. Samuti soosib Reformierakonna programm targa majanduse ülesehitamist, seda eelkõige uute tehnoloogiate kasutuselevõtu ja teadmiste vaba liikumise kaudu.

„Reformierakond kaitseb ka Euroopas kindlalt Eestile edu toonud saavutusi, nagu madal tulumaks, ettevõtete tulumaksuvabastus ja vanemahüvitis. Samuti teeme kõik selleks, et Tallinnast saaks aastal 2011 kõigi aegade kõige edukam Euroopa kultuuripealinn,” ütles Kristiina Ojuland Reformierakonna Euroopa Parlamendi valimiste töörühma nimel.

Reformierakonna julgeolekuplaani märksõnadeks on suurem ühtsus ja koostöö. Oluliste prioriteetidena näeb Reformierakond ELi kaitsevõime tõstmist koostöös NATOga ja ELi sisemise võimekuse arendamist. „Ühtne energia-poliitika, ühtne Venemaa-poliitika ja koostöö süvendamine võitluses siseturvalisuse eest on asjad, mille eest seisame,” toonitas Ojuland.

“Läänemerest on saanud Euroopa Liidu sisemeri ja Euroopa Liidu Läänemere strateegia on sõnastanud Põhjala riikide ühishuvid. Nende ühiste eesmärkide saavutamiseks seisame selle eest, et Euroopa Liidu Läänemere strateegia rahastamine lülitataks Euroopa Liidu finantsperspektiivi 2014-2020,” lisas Ojuland.

Reformierakonna Rohelise Euroopa plaan keskendub sellele, et Euroopa Liit kujuneks oma kodanikele ökoloogiliselt vastutustundlikuks ja keskkonnasäästlikuks elukeskkonnaks. Reformierakonna plaan vabaduse ja demokraatia edendamiseks keskendub naabruspoliitika ja arenguabi küsimustele.

Reformierakonna europarlamendi valimisprogramm lõppeb Lennart Meri sõnadega, kes on öelnud järgmist: “Eesti ei ole pisike! Meie keel on hämmastavalt rikas. Selles on põhjus, miks me ei saa rääkida Eestist kui väikesest riigist.” Reformierakond seisab selle eest, et Euroopa kodanike huvi ilusa eesti keele ja selle õppimise vastu Euroopas kasvaks.

Reformierakonna Euroopa Parlamendi valimiste platvormi kinnitab 29. märtsil toimuv erakonna Üldkogu.

Reformierakond on seadnud eesmärgiks 7. juunil toimuvad Euroopa Parlamendi valimised võita.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt