Ojuland: sotsialistide must päev Saksamaal annab Euroopale uut lootust

Uudis
|
28.09.2009

Üleeuroopalise liberaalide partei ELDR asepresident, Euroopa Parlamendi liige Kristiina Ojuland tervitas Saksa liberaalide suuredu pühapäeval toimunud Bundestagi valimistel. Ojuland õnnitles Vaba Demokraatide liidrit Guido Westerwellet.

“See on Saksamaa vabade demokraatide liidri Guido Westerwelle isiklik edu. Poliitiku edu, kes on väga keerulistel, maailmapoliitiliste tõmbetuulte aegadel jäänud kindlaks väärtuspõhisele välispoliitikale. Ta on mulle isiklikult avaldanud lootust, et nende Bundestagi valimiste järel on võimalik ka Saksamaa sisepoliitikat suunata taas liberaalse turumajanduse suunas. Need valimised on Saksamaa jaoks suur muutus, aga ka Euroopa jaoks,” märkis Ojuland.

Saksamaa kristlike demokraatide liider, kantsler Angela Merkel on avaldanud arvamust, et moodustab uue koalitsiooni liberaalidega ning Guido Westerwellest saab tulevane asekantsler ja võimalik välisminister.

“Pean Westerwelle võimalikku asumist Saksa välisministri kohale ülioluliseks. Ida-Euroopa on jäänud täna väga tugeva surve alla. Westerwelle isiksus tooks maailmapoliitikasse vajalikul määral tasakaalu, mis küllaltki ootamatult ja väga lühikese aja jooksul on kaotsi läinud,” kinnitas Ojuland.

Ojuland kavatseb Guido Westerwellega kohtuda lähimal ajal, Berliinis toimuval Euroopa Parlamendi ALDE fraktsiooni väljasõiduistungil.

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt