Moedisainer Oksana Tandit liitus Reformierakonnaga ning kandideerib Riigikokku

Uudis
|
21.11.2022

Tuntud Eesti moelooja Oksana Tandit otsustas liituda Reformierakonnaga ja kandideerib 2023. aasta riigikogu valimistel Tallinnas.

Oksana Tandit on tegutsenud moemaastikul üle 20 aasta ning soovib panustada oma oskuste ja visiooniga riigi juhtimisse.

„Mis on ühist disaineril ja poliitikul? Räägitakse, et disainer lahendab probleemi, hea disainer aga ennetab seda. Ma arvan, et nii disaineril kui poliitikul peab olema visioon ning oskus seda koostöös ellu viia. Nii olen ma tegutsenud rohkem kui 20 aastat ettevõtjana, ületades igapäevaseid raskusi,“ sõnas Tandit.

“Minu jaoks südamelähedased teemad on loomemajanduse areng, väikeettevõtluse arendamine Eestis ning eestikeelsele haridusele üleminek – peame kaasama parimaid eksperte ja kõikide rahvusgruppide esindajaid, et lõimumine toimuks sujuvalt ja tulemuslikult,” rõhutas Tandit ning lisas, et näeb end Eesti ja muukeelseid kogukondi ühendava sillana. “Me peame üksteisega rääkima ja uuesti ühisosa leidma, et Eesti oleks jätkuvalt turvaline ja edukas riik.”

“Ma armastan Eestit ja tahan anda oma panuse selleks, et meil kõigil oleks siin vabas Eestis hea elada. Tahan disainida Eesti tulevikku ning seepärast olen otsustanud kandideerida Riigikogu valimistel Tallinnas Kristiine, Põhja-Tallinna ja Haabersti piirkonnas,” lausus Tandit.

“Tegusaid ja tarku naisi on poliitikasse alati rohkem vaja. Seetõttu on mul ülihea meel, et meiega liitub Ukraina taustaga moelooja Oksana Tandit, kes tahab panustada loomemajandusse ja eestikeelse hariduse arendamisse,” märkis Reformierakonna juht Kaja Kallas.

Oksana Tandit on Ukraina päritolu tuntud Eesti moedisainer, kellele kuulub ka omanimeline rõivabränd. Muuhulgas tegutseb Tandit ettevõtja ja õppejõuna. Hariduselt on Tandit õppinud Tallinna Ülikoolis koreograafiat ning Tartu Ülikoolis filosoofiat, võõrkeeli ja kirjandust.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt