Neljapäeval toimus Tartus keskkonnateemaline julgeolekutuur

Uudis
|
18.11.2022

Reformierakonna üle-eestiline julgeolekutuur jõudis eile Tartusse, kus sel korral oli fookuseks kliimajulgeolek.  Kliima- ja keskkonnateemadel arutlesid Riigikogu keskkonnakomisjoni liige Yoko Alender ning Tartu abilinnapea Raimond Tamm. 

Praeguse aja üks põletavamaid teemasid on paratamatult energia- ja kliimajulgeolek – kuidas tagada Eestile varustuskindlus, mil moel viia ellu rohepööre ning kuidas saavutada kliimaeesmärgid?

Mõtteõhtu käigus arutleti kohaliku omavalitsuse, aga ka riigi ja üksikisiku rollist kliimamuutustega kohanemisel. Alender märkis, et riigi ülesandeks on suunata nii üksikisikuid kui kogu energeetikasektorit laiemalt eelistama keskkonnasõbralikumaid lahendusi. Kohalikest omavalitsustest tõi Alender hea näitena välja just Tartu, mis on hea ja säästliku elukeskkonna kujundamisel üks eesrindlikumaid linnasid kogu Eestis.

IMG 8978

Muuhulgas kõneldi ka energiajulgeolekust. Alender rõhutas, et meie energiajulgeoleku tagamise seisukohalt on ainus alternatiiv põlevkivienergeetikale taastuvenergia osakaalu suurendamine ning salvestusvõimsuste loomine. “Kui tahame taskukohast ja puhast energiamajandust, on ainsaks tõsiseltvõetavaks alternatiiviks rohelised energiatehnoloogiad. Kuna aga tuule- ja päikeseenergia ei taga meile üksinda pidevat varustuskindlust, peame investeerima salvestustehnoloogiatesse. See võimaldaks meile juhitavaid võimsusi, mis tagaks energia saadavuse ka ajal, kui päike ei paista ja tuul ei puhu.”

Reformierakonna julgeolekutuuri avalikud rahvakohtumised toimuvad üle Eesti, kus nii värsked kui kogenud reformierakondlased arutavad üheskoos publikuga päevakajalistel teemadel, kuhu suunas Eesti peaks liikuma ning kuidas saame Eesti julgeolekut hoida kindlates kätes.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt