Mihkel Lees: soovite Tartu eeskujul vaktsineerimisliidriks? Ärge siis tolereerige lamemaalasi ja pendliteadlasi!

Arvamus
|
Mihkel Lees
|
18.08.2021

Tartu vaktsineerimisedu valem on lihtne.

Tartu täisealiste hõlmatus vähemasti ühe vaktsiinidoosiga ületas 70% piiri. 12-17-aastastest kooliõpilastest on Tartus hõlmatud üle 60%, sealhulgas 16-17-aastaste hõlmatus on suurem kui 70%.

Suurematest omavalitsustest on Tartu selge vaktsineerimisliider. Edu valem on iseenesest lihtne. Esiteks ei jäänud Tartu ootama keskvalitsuse tegutsemist, vaid võttis vaktsineerimise korraldamises selge initsiatiivi. Tartu linn, Tartu ülikooli kliinikum ja Tartu kiirabi käivitasid juba aprilli lõpust vaktsineerimiskeskuse, mis on olnud avatud nii tartlastele, kui Tartu külalistele.

Seega loodi tartlastele mugav, kiire ja turvaline vaktsineerimisvõimalus, mida heade mõtete linna teaduspõhise mõtteviisiga inimesed ka usinasti kasutama asusid. Kui vaktsiinitarned hoogustusid, kaotati vaktsineerimiskeskusest ära ka etteregistreerimise kohustus – astud sisse, millal tahad ja elupäästev suts ongi käes!

Koostöö koolidega

Juba suve keskel suunasime vaktsineerimiskampaania „Avatud Tartu“ raames fookuse kooliõpilaste vaktsineerimisele. Palusime koolijuhtidel kasutada kõiki nende käsutuses olevaid võimalusi – stuudiumit, e-kooli, meililiste, koolide sotsiaalmeediakanaleid ning anda lastele ja lastevanematele edasi sõnum – selleks, et kooliaasta saaks normaalselt alata, on kõik oodatud vaktsineerima! Lisaks tegime noorema sihtgrupini jõudmiseks tööd ka sotsiaalmeedias.

Oluliseks pean ka linna ja meditsiinipartnerite nulltolerantsi kõiksuguse vaktsineerimise ümber tiirleva pahatahtliku väärinfo suhtes. Lamemaalaste, pendliteadlaste ja libauudiseid levitavate harrastusviroloogide nunnutamist pole toimunud. Oleme vaktsineerimisalastes küsimustes soovitanud headel tartu inimestel usaldada teadlasi ja arste. Ja vaktsineerimisnumbrid näitavad, et vandenõuteoreetikud jäävad Tartus selgesse vähemusse.

Loomulikult ei peatu me siin. Lisaks etteregistreerimiseta avatud vaktsineerimiskeskusele on Tartu linna, Tartu ülikooli kliinikumi ja Tartu kiirabi ühine eesmärk viia lähinädalatel vaktsineerimisvõimalus inimeste kodudele ja igapäevastele liikumismarsruutidele võimalikult lähedale. Soovime, et vaktsineerimisvõimalus avaneks headele tartlastele ja Tartu külalistele kõikide linnaosade suuremate kaubanduskeskuste juures. Lisaks teevad Tartu vaktsineerimistiimi liikmed sõite ka maakonda.

Selleks, et kooliaasta saaks võimalikult turvaliselt alata, soovime 1. septembriks saavutada 12-17-aastaste õpilaste 70% hõlmatuse ja kooliaasta alguses tuleb kiires tempos liikuda 80-90% hõlmatuse poole.

Linn on meditsiinipartneritega kokku leppinud, et lisaks kooliõdedele aitavad kooliaasta esimestel nädalatel koolides vaktsineerida ka kliinikum ja kiirabi, et õpilaste vaktsineerimine ei jääks kooliaasta alguses venima.

Kutsun kõiki vaktsineerima. Ja kui omas kodukohas seda võimalust pole, olete oodatud Tartusse!

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt