Urmas Klaas: 70 protsenti! Mis on Tartu vaktsineerimisedu taga?

Arvamus
|
Urmas Klaas
|
19.08.2021

Nädala algus tõi hea uudise. Tartlased ületasid täisealiste vaktsineerimisel 70 protsendi hõlmatuse piiri. Tähelepanuväärne on ka see, et 12–17-aastaste hulgas on hõlmatus üle 60 protsendi ja nendest omakorda vanuserühmas 16–17 on vaktsineerituid üle 70 protsendi.

Mis on Tartu edu taga? Vaatamata esialgsele vaktsiinide nappusele reageerisime Tartus kiiresti ega jäänud käed rüpes ootama kellegi korraldusi. Lisaks tublidele perearstidele on märgiline väga hea koostöö Tartu ülikooli kliinikumi, Tartu kiirabi ja linnavalitsuse vahel. Meie meditsiinipersonal eesotsas kliinikumi vaktsineerimismeeskonnaga on väga innovaatiline ja neil on tugev missioonitunne.

Üheskoos rakendasime tööle Eesti esimese vaktsineerimiskeskuse, mis oma rekordpäeval on vaktsineerinud 2200 inimest päevas. Vaktsineerimiskeskuse avasime korraliku teavituskampaaniaga.

Tõsist kiitust väärivad vabatahtlikud abistajad naiskodukaitsest, linna allasutustest, sealhulgas Tartu Spordi töötajad. Kõik, kes vaktsineerimiskeskusse tulid, said kogeda tunnet, et nad on sinna väga teretulnud. Rahva tagasiside vaktsineerimiskeskuse tööle on olnud väga hea.

Meie eesmärk on, et õpilased saavutaksid kooliaasta alguseks 70-protsendise hõlmatuse.

Aitäh, targad ja hoolivad tartlased. Vaktsineerimisest sai Tartus kogukondlik ettevõtmine. Taas näeme, et Tartu vaim on kogukonna vaim. Vaktsineerimine on teaduslikult tõestatud parim lahendus hoida enda ja oma lähedaste tervist, mitte üle koormata meditsiinisüsteemi ja hoida linn avatud. Ülikoolide linn läheneb vaktsineerimisele teaduspõhiselt.

Linnavalitsuse, kliinikumi ja kiirabi koostöös algatasime kampaania «Avatud Tartu», mis keskendus noortele, et kutsuda neid vaktsineerima. Väga tõhusalt aitasid siin koolide suhtluskanalite kaudu kaasa koolijuhid, et saata vaktsineerimissõnum peredele ja õpilastele. Appi võtsime ka sotsiaalmeedia.

Vaktsineerimine peab jätkuma. Augusti lõpuni võtab vaktsineerimiskeskus A. Le Coqi spordimajas soovijaid vastu etteregistreerimiseta. Lisaks oleme linna, kliinikumi ja kiirabi koostöös juba rakendanud paindlikke lahendusi, nagu vaktsineerimisbuss ja vaktsineerimiskiirabi, ning seda ka jätkame.

Vaktsineerimisbuss peatub lisaks linna tuiksoontele ka ümberkaudsetes omavalitsustes. Vaktsineerimisbussi puhul tulid appi ka ettevõtjad (praegusel juhul Go Bus), kellega tihedamale koostööle julgustan ka meie valitsust.

Kindlasti toetab linnavalitsus linna koole, kõrgkoole ja kutsehariduskeskust, et õppeaasta alguses võimaldada kaitsesüstimist neile, kes veel ei ole vaktsiini saanud, et vaktsineerimine läheks asjalikus tempos edasi. Kooliõdedele lähevad vajaduse korral appi kliinikumi ja kiirabi töötajad.

Meie eesmärk on, et õpilased saavutaksid kooliaasta alguseks 70-protsendise hõlmatuse ja ka täiealiste hulgas tuleb edasi liikuda, sest 70 protsenti ei saa vaktsineerimisel olla lagi.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt