Michal: tervitame ettevõtjate toetust Reformierakonna poliitikale

Uudis
|
19.09.2008

Kommenteerides tänast Eesti Kaubandus-Tööstuskoja juhatuse ja Tööandjate Keskliidu liidrite ühist avaldust Eesti majanduse olukorra ja Valitsuse eelarvepoliitika kohta, ütles Reformierakonna peasekretär Kristen Michal, et tal on heameel ettevõtjate toetuse eest raskel hetkel.

„Reformierakond seisab kindlalt selle eest, et maksud ei tõuse ja ettevõtlusele ei pandaks tarbetuid koormisi, seda eriti olukorras , kus me ei tea, kui pikk maailmamajanduse üldine madalseis saab olema,” ütles Michal.

Reformierakond on ka valitsuskoalitsioonis saavutamas olukorda, kus partnerid on nõus kärpima riigi kulutusi ning loobuma oma soovist tõsta makse. Ühineme ettevõtjate seisukohaga, et majanduskasvu kiirendamiseks ja elanike ostujõu säilitamiseks on mõeldav vaid maksude alandamine.

„Usume, et õigeid otsuseid tehes on Eestil võimalik sellest olukorrast võitjana väljuda – kui avalikus sektoris teha sel aastal valusaid lõikeid, siis kandub see kokkuhoid edasi ka järgmistesse aastatesse ning annab hea signaali ka investoritele ja maailmale, et Eesti jätkab edu toonud liberaalset poliitikat, mille tulemus on soodsa maksukeskkonnaga kokkuhoidlik riik,” lausus Michal.

Loosungitest ja öhtustest uudistest on tähtsam see, et Eesti riik saaks korraliku ja konservatiivse eelarve aastateks, kus avalikul sektoril tuleb kokkuhoidlikumalt elada. Nii saavad hingamis- ja tegutsemisruumi need, kes riigile makse maksavad – ettevõtjad ja tööinimesed.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt