Reformierakond: Tallinna abilinnapead löövad mütsiga

Uudis
|
19.09.2008

Tallinna linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni aseesimehe Ülle Rajasalu sõnul on viimasel ajal sagenenud juhtumid, kus keskerakondlik linnavalitsus ja eri valdkondade eest vastutavad abilinnapead ei suuda täita linnavolikogu poolt seatud ülesandeid. Veel iseloomustab linnavalitsuse tegemisi rida vasturääkivusi.

Eilsel linnavolikogu istungil kaitses abilinnapea Eha Võrk eelnõud, millega soovitakse kõnniteede remont Pirita linnaosas edasi lükata, kuna väidetavalt ei olevat linn leidnud projekteerijaid. Rajasalu esitatud arupärimisele, kui palju on linnavalitsus planeeritud kõnniteede remondiks eelarves vahendeid arvestanud, ei osanud Võrk vastata. Samuti ei vastanud Võrk küsimusele, kuhu tegelikult suunatakse linnaeelarve remonttöödeks suunatud vahendid.

„Tekib kahtlus, kas keskerakondlikul linnavalitsusel on soov kõnniteedeks ettenähtud vahendid suunata mujale „kasulikumasse” valdkonda, nagu näiteks Tallinn Meedia või valimiskampaania rahastamine,” ütles Rajasalu.

„Arusaamatu on minu meelest eelkõige asjaolu, et keskerakond sõnades toetab meid ümbritseva keskkonna arendamist ja rohelist mõtlemist, kuid ei toeta seda tegudes. Heaks näiteks on siin Reformierakonna poolt esitatud keskkonnaalane eelnõu eesmärgiga tagada Tallinnas välisõhu kaitse seaduse rakendamine, mille Keskerakond hääletas ilma selge põhjenduseta maha,” lisas Rajasalu.

Sõnadeks tundub jääma ka alkoholireklaami keelu propageerimine. Volikogu liige Kairi Kärner juhtis abilinnapea Jaanus Mutli tähelepanu eelnõu alkoholimüügi kitsenduste §1 lg 1, mis sätestab, et kange alkohoolse joogi jaemüük on lubatud kauplustes, mille üldpind on vähemalt 75 m2 ning palus linnavalitsuse kinnitust, et see nii ka tõesti on, sest tema sõnul on keldripoodides alkohol endiselt letil koos laste maiustustega. Mutli väite kohaselt lubab linnavalitsus keldripoodides alkoholi müüa, sest seal annab müüa ostjale pudeli otse.

„Antud asjaolu võib olla oluliseks argumendiks alkoholi kättesaadavusel, kuid mitte reklaami piiramisel. Pudelid letil ostja silme ees on ju endiselt kõigile, ka lastele, näha. Antud eelnõu piirang 75m2 on seetõttu tühipaljas näitlik reguleerimine,” leidis Rajasalu.

Reformierakonna Tallinna linnavolikogu fraktsiooni sõnul on murettekitav keskerakondlike abilinnapeade süvenev suutmatus hallata oma vastutusvaldkondade küsimusi ning tugev vasturääkivus väljaöeldu ja elluviidava vahel. Keskerakond räägib keskkonna olulisusest, samas selle kaitset reguleeriva eelnõu vastu hääletades. Samuti räägitakse alkoholi reklaami piiramise vajadusest, samas on keldripoodides alkoholi müük endiselt lubatud, seda kõrvuti kommilettidega.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt